reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Uygun fiyatlı ve 6,1 inç ekranlı yeni iPhone modeli hakkında son bilgiler

Bu ayın başında ünlü analist Ming-Chi Kuo, 6,1 inç LCD ekranlı iPhone’ların farklı renk seçenekleriyle geleceğini belirtmişti. Şimdi de Macotakara yeni iPhone modelleriyle ilgili tahminde bulundu.

Macotakara’ya göre 6,1 inçlik iPhone modeli beyaz, siyah, sarı, turuncu, mavi ve kahverengi renk seçeneklerine sahip olacak. Macotakara, 6,1 inçlik modelde kırmızı renk seçeceğinin ise olmayacağını belirtiyor.

Macotakara’nın tahminleri:

– Beyaz
– Siyah
– Sarı Turuncu
– Mavi
– Kahverengi

Ming-Chi Kuo’nun tahminleri:
– Altın
– Gri
– Beyaz
– Mavi
– Kırmızı
– Turuncu

Paylaşılan son bilgiler gerçeğe dönüşürse en uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone 9 olacak. LCD ekranlı iPhone 9’un yurt dışındaki satış fiyatının 700 dolar olacağını söyleyen kaynaklar, OLED ekranlı iPhone 9 Plus’ın ise 1.000 dolardan piyasaya sunulacağını söylüyor. iPhone X’un güncellenmiş versiyonu iPhone X (2018)’in 900 dolardan, iPhone X Plus’ın ise 1.100 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtiliyor. iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7 ve iPhone SE’nin beklenen satış fiyatları ise sırasıyla şöyle; 600 dolar, 570 dolar, 450 dolar ve 350 dolar.

iPhone X Plus ne gibi özellikler sunacak?

iPhone X Plus’ın iPhone X’dan daha uzun ve daha geniş olacağı dile getiriliyor. iPhone 8 Plus’la aynı boyutlarda olmasını beklediğimiz telefonun tasarım açısından iPhone X’la benzer olacağı konuşuluyor. Çentikli tasarımla karşımıza çıkacak telefonda 2.688 x 1.242 piksel çözünürlüklü OLED panelin yer alacağı söyleniyor. iPhone X’da 2.700 mAh kapasiteli pil tercih eden Apple’ın Plus modelinde 3.000 mAh kapasiteli pil kullanacağı belirtiliyor. 6,5 inçlik ekran boyutuna sahip olacağı iddia edilen telefonun büyük bir ekran sunsa da kompakt bir yapıda olacağı ifade ediliyor.

İlgili Video

Şirketin en son satışa sunduğu telefonları