reklamı kapat

POPÜLER

Nikon

Nikon’dan merakla beklenen yeni aynasız makinesiyle ilgili açıklama

Dün sizlere Nikon’un ilk tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makinesinin yolda olduğunu paylaşmıştık. Bugün Nikon’dan konuyla alakalı resmi bir açıklama geldi.

Nikon tarafından paylaşılan bilgiye göre şirket, tam kare sensörlü FX biçimli fotoğraf makinesini ve objektif yuvasına sahip NIKKOR objektiflerin geliştirildiğini doğruladı. Geliştirme aşamasındaki aynasız fotoğraf makinesi ve NIKKOR objektifler, yeni objektif yuvasının kullanılmaya başlamasıyla optik performansında yeni bir boyutun kapılarını aralayana belirtiliyor. Bu aynasız fotoğraf makinesinin Nikon’un yüz yılı aşkın mirasından gelen gelişmiş optik ve üretim yeteneklerinin yanı sıra, üstün görüntü işleme teknolojisinin bir sonucu olduğu ifade ediliyor. Nikon’un dijital SLR fotoğraf makinelerinin geliştirilme süreçlerinde pekiştirilen uzmanlık, bu gelişime de önemli ölçüde katkı sağladığı dile getiriliyor. Sony A7 ile benzer bir boyuta sahip olmasını beklediğimiz makinenin 24-25 megapiksel BSI sensöre ve 45-48 megapiksel sensöre sahip olacağı konuşuluyor.

Makinede 5 eksenli görüntü sabitleme sisteminin yer alması da bekleniyor. Görüntü sabitleme sistemi sayesinde makine fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek titreşimi minimuma indireceği dile getiriliyor. 400’den fazla AF noktası olan gelişmiş bir AF sisteminin kullanılacağı makinede 3.6 milyon nokta elektronik vizörün de yer alma durumu kuvvetle muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon’un merakla beklenen yeni fotoğraf makinesinin satış fiyatı ne olacak?

Sony’nin amiral gemisi aynasız fotoğraf makinelerine rakip olmasını beklediğimiz makinenin 23 Ağustos’ta resmiyet kavuşması bekleniyor. 25 megapiksellik modelin 3.000 dolardan, 45 megapiksellik modelin ise 4.000 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Video