reklamı kapat

POPÜLER

nikon

Nikon’un ilk tam kare sensörlü aynasız makinesi için geri sayım başladı [Video]

Nikon’un ilk aynasız tam kare sensörlü fotoğraf makinesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Işığın Seyahati adlı bir video paylaşan Nikon, yeni makinesi hakkında sinyaller veriyor.

NikonRumors ise fotoğraf makinesine ait olduğu iddia edilen fotoğrafları kendi sayfası üzerinden paylaştı. Fotoğraflara bakıldığında Nikon’un yeni aynasız makinesinin boyut açısından Sony A7 ile benzer olacağı ifade ediliyor. 24-25 megapiksel BSI sensöre ve 45-48 megapiksel sensöre sahip olmasını beklediğimiz makinede 5 eksenli görüntü sabitleme sisteminin yer alması bekleniyor. Görüntü sabitleme sistemi sayesinde makine fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek titreşimi minimuma indireceği dile getiriliyor. 400’den fazla AF noktası olan gelişmiş bir AF sisteminin kullanılacağı makinede 3.6 milyon nokta elektronik vizörün de yer alma durumu kuvvetle muhtemel.

Nikon’un yeni tam kare sensörlü aynasız makinesi ne zaman tanıtılacak?

Sony’nin amiral gemisi aynasız fotoğraf makinelerine rakip olmasını beklediğimiz makinenin 23 Ağustos’ta resmiyet kavuşması bekleniyor. 25 megapiksellik modelin 3.000 dolardan, 45 megapiksellik modelin ise 4.000 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Video