reklamı kapat

POPÜLER

Nikon

Nikon AF-S Nikkor 180-400mm objektif ile uzaklar artık çok daha yakın

Nikon, fotoğraf tutkunlarını yepyeni telefoto objektifi AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1.4 FL ED VR ile selamlıyor. İhtiyaç durumunda 560 mm menzile de olanak tanıyan objektif, özellikle uzaktaki objeleri çekmek isteyen kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor. Fotoğrafçılar, 180 – 400 mm (f/4) odak uzaklığı aralığını fotoğraf makinesinde tutuşlarını değiştirmeden veya gözlerini vizörden ayırmadan 560 mm’ye (f/5,6) genişletebiliyor.

Gelişmiş optik tasarım, fotoğrafçıların keskinlikten ödün vermeden menzillerini genişletebilmelerini sağlıyor. Nikon’un Titreşim Azaltma (VR) teknolojisi, teleobjektif dönüştürücü kullanılırken bile dörtlü duraklama avantajı sunuyor. SPORT VR, hızlı hareket eden konuları güvenilir bir şekilde izliyor ve gelişmiş otomatik netleme üstün bir konu yakalama performansı sağlıyor. Daha dengeli bir tutuş için zoom ve netleme halkası konumlarının olduğundan daha geriye alınması da objektifte dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor.

Nikon’dan yeni objektif hakkında açıklama

Nikon Europe Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Jasper: “Bu telefoto objektif, istediği kareyi yakalamak için objektifin tüm menzilini kullanacak spor ve yaban hayatı profesyonellerinin taleplerine cevap vermek üzere tasarlanmıştı. Optik teknolojisindeki gelişmeler, ağırlık ve performanstan ödün vermeden daha fazla çok yönlülük ve daha uzun menzil sunmamızı artık mümkün hale getiriyor. Çok sık objektif değiştirmek zorunda kalmayacak olmanız sayesinde, sahada neredeyse hiçbir fırsatı kaçırmayacaksınız” diyor.