reklamı kapat

POPÜLER

Nikon D6 DSLR fotoğraf makinesi
Nikon D6 DSLR fotoğraf makinesi

AF-S NIKKOR 120-300MM F/2.8E FL ED SR VR

Firmanın en iyisi; Nikon D6 DSLR fotoğraf makinesi duyuruldu

Japon görüntüleme devi Nikon, kısa süre önce bir sürpriz yaptı ve Nikon D6 DSLR fotoğraf makinesi modelinin geliştirme duyurusunu gerçekleştirdi.

DSLR fotoğraf makinesi pazarının en üstündeki modellerden Nikon D5, yakında yerini Nikon D6 modeline bırakıyor. Firmanın Avrupa merkezli sızıntıdan sonra resmi olarak geliştirme duyurusunu yaptığı model, 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde resmi olarak satışa sunulacak deniyor. Bir geliştirme duyurusundan beklendiği üzere henüz fotoğraf makinesi hakkında hiçbir teknik detay verilmiyor. Nikon D5 modelinden çok da farklı bir tasarımı bulunmayan model, çok sağlam bir gövde üstüne kuruluyor. Bu açıdan her türlü zorlu koşul altında rahatlıkla kullanılabilecek makine, FF yani Tam Kare bir sensör kullanıyor. Burada Nikon’un kendi geliştirdiği bir sensörü kullandığı tahmin edilen gövde, tamamen profesyonellere hitap ediyor. Burada özellikle spor / aksiyon fotoğrafçıları bu modeli oldukça merak ediyor.

Nikon D6 DSLR fotoğraf makinesi

AF-S NIKKOR 120-300MM F/2.8E FL ED SR VR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon D6 DSLR fotoğraf makinesi yanında başka bir duyuru daha yapıldı

Firma AF-S NIKKOR 120-300MM F/2.8E FL ED SR VR lensin de aktif olarak geliştirildiğini aktardı. Tam kare F-Bayonet DSLR modelleri için hazırlanan bu telefoto lens, görüntü sabitleme özelliğine sahip ve zorlu şartlara dayanıklı olarak tasarlanıyor. Lensin yıl sonunda geleceği söylenirken, fiyat konusunda her iki ürün için de bir açıklama yapılmıyor. Ancak her iki ürünün de ucuza olması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni drone modeli Parrot Anafi FPV