reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Intel

Apple’ın gelecek iPhone modelleri için kilit gelişme

Teknoloji devi Apple şu sıralar eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone ailesi ile gündeme geliyor. Ancak firma gelecek yıllarda çıkacak modeller üzerinde de çalışıyor. İşte bu konuda önemli bir gelişme bulunuyor.

Sektörden gelen son bilgilere göre Apple, 2020 iPhone ailesinde Intel’in 5G modem, WiFi ve Bluetooth’un birleştiren çipini kullanmaktan vazgeçmiş durumda. Bu karar üzerine Apple’a yönelik hazırlanan 5G modem çalışmalarını durdurduğu belirtilen Intel, şirketten oldukça sağlam bir darbe daha yemiş gibi görünüyor. Bir darbe daha diyoruz çünkü teknoloji devi 2020 itibariyle Intel işlemcileri de kullanmayı bırakıyor. Bunun yerine Mac sistemlerde kendi geliştirdiği işlemcileri kullanacağı söyleyen firma, modem tarafında da bağımsızlık ilan edecek gibi görünüyor. Bu da dışa bağımlılığı azaltmak adına gayet mantıklı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 iPhone modelleri hakkında neler biliyoruz?

Apple’ın 2018 iPhone serisi üç yeni telefondan oluşuyor. Bunlar 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone (iPhone 9 olabilir). Fiyat tarafı ise halen ikiye bölünmüş durumda. Bazı kaynaklar ikinci jenerasyon iPhone X 899 dolar, iPhone X Plus 999 dolar, 6,1 inç iPhone (iPhone 9 olabilir) ise 599 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağını belirtiyor. Bazı kaynaklar ise ikinci jenerasyon iPhone X’un 999 dolar, iPhone X Plus’ın 1.099 dolar, 6,1 inç iPhone modelinin ise 799 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağını belirtiliyor. İkinci jenerasyon iPhone X ile iPhone X Plus’ı “altın, gümüş ve uzay grisi” renkleriyle hazırlayan firma, LCD ekranlı modelde ise kırmızı, mavi, beyaz, gri ve turuncu seçeneklerini sunacak gibi duruyor.

İlgili Video

Şirketin en uygun fiyatlı iPad modeli