reklamı kapat

POPÜLER

Apple 5G iPhone
Apple 5G iPhone

Apple’ın ilk 5G iPhone modeli ne zaman çıkacak?

5G teknolojisi hızla hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Birçok firmanın aktif olarak çalıştığı teknoloji, gelecek için büyük önem arz ediyor. Peki Apple‘ın ilk 5G iPhone modeli ne zaman çıkıyor?

Teknoloji devi Apple artık yeni teknolojileri sektörün geneline oranla daha geriden takip ediyor. iPhone’larda OLED ekrana geçmesi ya da kablosuz şarj sunması çok uzun süren firma, 5G konusunda da geride kalacak gibi görünüyor. Çünkü gelen bilgilere göre ilk 5G iPhone modeli 2020’de satışa sunulacak. Burada işlemci devi Intel’in 5G modemlerini kullanacağı belirtilen firma, bu durumdan çok da memnun değil deniyor. Intel’in 5G modem geliştirirken sorunlar yaşadığı ve bu yüzden 5G iPhone modellerinin 2020’ye kaldığı belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla Intel mevcut modemlerin ısı dağıtım ve enerji tüketim sorunlarını tam olarak çözemiyor. Apple, 5G modem konusunda kavgalı olduğu Qualcomm‘a gitmek istemediği için de tek seçenek Intel gibi görünüyor. Ancak bu da görüldüğü üzere süreci oldukça geriye atıyor. 2019’da birçok Android modelin 5G destekli geleceği biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G akıllı telefon konusunda en iddialı isim kesinlikle LG

2018 sonunda mobil tarafta 400 milyon dolar zarara ulaşacak dev isim, çıkış yolunu ise 5G akıllı telefon modellerinde görüyor. Geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada kendisini 5G akıllı telefon üretecek sayılı üreticilerden birisi olarak gören LG, bu açıdan 2019 için oldukça umutlu görünüyor. 5G telefonların 2019’un ilk çeyreğinde satışlarını artıracağını söyleyen dev isim, diğer modellerdeki satışlarla beraber 2019’da kar edebilir hale gelmeyi umut ediyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni ürünlerinden MacBook Air