reklamı kapat

POPÜLER

Razer Phone 2

Performans canavarı Razer Phone 2 parçalarına ayrıldı, ilginç detaylar göründü [Video]

Razer Phone‘un yerini alan yeni oyun telefonu Razer Phone 2, JerryRigEverything tarafından parçalarına ayrıldı. İlginç detaylar gözler önüne serildi.

Geçtiğimiz hafta oyun telefonu Razer Phone 2 için sağlamlık testini yayımlayan JerryRigEverything, bu sefer modeli parçalarına ayırdı. Firmanın özellikle tasarımsal açıdan çok daha iyi hale getirdiği model, diğer telefonlar ile benzer bir iç donanım taşıyor. Ancak burada en çok “Vapor Chamber” adı verilen bakır soğutucu dikkat çekiyor. Telefonu yük altında serin tutmak için şimdiye kadar gördüğümüz en büyük ve kalın bakır soğutuculardan birisini kullanan firma, bu açıdan takdir topluyor. İçerisinde çok az miktarda da olsa sıvı bulunan soğutucu, bu sayede oluşan ısıyı daha iyi şekilde dışa aktarabiliyor. İçini açma sürecinde işlemci ile bakır soğutucu arasına uygulanan termal macunun miktarı da dikkatlerden kaçmıyor. Bu macun da ısıyı işlemciden uzaklaştırma konusunda büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Razer Phone 2 şu detaylara sahip

Gücünü özel soğutma sistemli Snapdragon 845 işlemci ve 8 GB RAM‘den alan Razer Phone 2, 5,7 inç QHD IGZO LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. İlk modelde kullanılandan yüzde 50 daha parlak olan bu ekran, 120 Hz yenileme hızıyla en pürüzsüz oyun ve kullanım deneyimini sunuyor. 64 GB‘lık dahili depolaması microSD üzerinden artırılabilen akıllı telefon, IP67 sertifikasıyla suya karşı dayanıklı durumda. Bünyesinde 3.5mm kulaklık girişin yer almayan telefon, arkasında 12 megapiksel + 12 megapiksel çiftli kamera taşıyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel kamera bizleri karşılıyor. Kutudan stok deneyime yakın Android 8.1 Oreo ile çıkan model, 4.000 mAh pile sahip.