reklamı kapat

POPÜLER

akıllı android aynasız fotoğraf makinesi

Android işletim sistemiyle fark yaratan akıllı aynasız fotoğraf makinesi

Android işletim sistemi günümüzde onlarca farklı cihazda yer alıyor. Bir zamanlar fotoğraf makinelerine de giriş yapan Android, akıllı bir aynasız fotoğraf makinesi ile bu alana geri dönüyor.

Fotoğraf sektörünü yakından takip edenlerin iyi bildiği markalardan Yongnuo, ortaya çıktığı kadarıyla bir akıllı aynasız fotoğraf makinesi geliştiriyor. Çin merkezli şirket daha çok hazırladığı fiyat performans oranı yüksek flaşlar, ışıklar ve lensler ile tanınıyor. Ancak firma aynasız dönemde de yer almak istiyor. İşte bunun için hazırlanan yukarıda gördüğünüz model, Android işletim sistemiyle fark yaratıyor. İlk teknik detayları ortaya çıkan makine, söylendiği kadarıyla kutusundan Android 7.1 ile çıkıyor. Bu sürüm oldukça eski ancak yine de bir fotoğraf makinesi için yeterli duruyor. Canon EF lensler ile uyumlu olduğu söylenen model, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile geliyor. Arkasında 5 inç boyutunda 1080P INCEL dokunmatik ekran yer alan makine, GPS birimiyle görüntülere konum ekleyebiliyor. Bünyesinde 4.000 mAh pil yer aldığı ve RAW desteği verdiği belirtilen ürün, ön tarafında 8 megapiksel bir kamera taşıyor. Bu kameranın tam olarak ne için olduğu pek anlaşılamıyor. WiFi yanında 4G (SIM kart üzerinden) desteği bulunan Yongnuo imzalı kamera, 4K çözünürlükte 30 fps video çekebiliyor. Çiftli LED flaşı bulunan cihaz, aynı zamanda stereo mikrofon ile donatılmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı aynasız fotoğraf makinesi ilginç görünüyor

Samsung’un uzun yıllar önce Android işletim sistemiyle gelen ancak daha sonra unutulan bazı fotoğraf makineleri bulunuyor. Yeni modelin Yongnuo‘dan gelecek olması birçok soru işareti oluştururken, makinenin oldukça kompakt bir gövdesi bulunuyor. Bu da ergonomi için pek iyi durmuyor. Modelde sensör olaraksa Sony imzalı bir APS-C modelin kullanılacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı ilginç akıllı telefon