reklamı kapat

POPÜLER

Nikon Z5 aynasız fotoğraf makinesi

Nikon Z5 aynasız fotoğraf makinesi tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri

Fotoğraf makinesi pazarının büyük ismi Nikon, ürün gamına bir model daha ekledi. Uzun zamandır beklenen Nikon Z5 aynasız fotoğraf makinesi tanıtıldı.

Nikon Z5 aynasız fotoğraf makinesi, firmanın Z serisi fotoğraf makinesi ailesinin (Z6 ve Z7) altına “giriş seviyesi” olarak dahil edilmiş durumda. 24 megapiksel tam kare CMOS sensör üzerine kurulan model, firmanın Z-Bayonet yapısını benimsiyor. Yani Z-Bayonet için yapılmış yeni nesil her lens ile kullanılabilen makine, kompakt bir gövdeye sahip ve arkasında yarı hareketli 3,2 inç dokunmatik ekran taşıyor. Elektronik vizörü OLED olan model, gücünü Expeed 6 işlemciden alıyor ve gövde içerisinde beş durak seviyesinde görüntü sabitleme getiriyor. Suya ve toza karşı dayanıklı olan gövde, açıklandığı kadarıyla 675 gram gibi bir ağırlığa sahip. Gövdenin önünde iki adet programlanabilir tuş taşıyan Z5, firmanın alıştığımız tasarımını devam ettiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon Z5 aynasız fotoğraf makinesi geniş kitlelere odaklanıyor

Çift SD kart yuvası güzel detayları arasında yer alan Z5, elbette fotoğraf yanında video da çekebiliyor. 4K 30 fps çekim yapabilen ancak burada tam 1.7x crop / kesme getiren model, tüm sensörü video için kesme olmadan ancak 1080P’de kullanabiliyor. Mikrofon ve kulaklık girişleri unutulmayan aynasız fotoğraf makinesi, gövde olarak 1.399 dolar yurt dışı fiyatıyla raflardaki yerini alıyor.

İlginizi Çekebilir

Ev işlerine yardımcı robot