reklamı kapat

POPÜLER

Nikon Z fc

Klasik çizgide gelen Nikon Z fc tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

Dün sızıntısı yapılan aynasız sistem fotoğraf makinesi Nikon Z fc, bugün resmi olarak lanse edildi. İşte model hakkındaki tüm detaylar;

Advertisement

Yapılan sızıntı nedeniyle tasarımında sürpriz olmayan Nikon Z fc, görebileceğiniz üzere retro çizgide sınırları zorluyor. Modelin ilk bakışta modern bir seçenek olduğu akla gelmiyor, klasik bir filmi fotoğraf makinesi zannediliyor.

Gövdesi sadece gümüş renkte gelen, ön kısmındaki yapay deri kısım ise altı farklı renk seçeneğiyle özelleştirilebilen fotoğraf makinesi, bünyesinde birçok kontrol tekerleği taşıyor.

Bu sayede ekrana bakmadan kontrol etmenin çok kolay olacağı Z fc, yerleşik bir OLED elektronik vizör taşıyor. Arkasında 3 inç boyutunda bir hareketli ve dokunmatik bir ekrana yer alan ürünün kalbinde 21 megapiksel APS-C sensör yer alıyor.

Gücünü Expeed 6 işlemciden alan Nikon Z fc, otomatik netleme ile saniyede 11 kare çekim yapabiliyor. USB-C üzerinden şarj edilebilen ya da sürekli olarak gücünü buradan alabilen Z fc, aşağıda da görebileceğiniz gibi lensleri değiştirilebilir bir seçenek.

Video odaklı olmayan ancak yine de otomatik netleme ile beraber 4K çözünürlükte video çekebilen fotoğraf makinesi Z fc, 14-bit RAW fotoğraf çekim desteğine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon Z fc aynasız fotoğraf makinesi dikkat çekti

Lens tarafında Z Bayonet kullanan model, resmi açıklamaya göre 960 dolarlık gövde fiyatına sahip. Makine için iki farklı kit sunuluyor. 1.100 dolara makine ile DX 16-50mm F3.5-6.3 VR lens, 1.200 dolara makine ile 28mm F2.8 (SE) lens elde edilebiliyor.

Bu aynasız sistem fotoğraf makinesinin ileride Türkiye’de de satılacağını belirtelim. Ancak model fiyatıyla yine çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın