reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

OPPO Reno 5

OPPO telefonlara ekstra 7 GB RAM takviyesi geliyor; ama nasıl?

Dünyanın en büyük akıllı telefon firmalarından birisi olan OPPO, RAM+ teknolojisi ile telefonlarına RAM takviyesi yapacak. İşte detaylar;

Advertisement

OPPO RAM+ teknolojisi, firmanın destekli akıllı telefon modellerine ekstra olarak 7 GB RAM getiriyor. Peki bu tam olarak nasıl oluyor?

Süreçte direkt olarak telefonlar içerisindeki yüksek hızlı depolama biriminden yararlanılıyor. İhtiyaç hallerinde depolama birimi de bir RAM gibi çalışıyor ve böylece RAM’in tamamen dolması durumu ortadan kalkıyor.

Burada kişilere seçme şansı sunduklarını yani isteyen kişilerin daha az, isteyenlerin ise daha çok ekstra RAM ayarlamasına imkan tanıdıklarını belirten OPPO, özelliği çok yakında Reno 5 serisi, A94 ve A74 modelleri için aktif ediyor.

Bir güncelleme ile gelecek bu özelliğin ilk olarak her pazarda açılmayacağı aktarılıyor. Çıkış başta sadece Orta Doğu ve Afrika merkezli olarak yapılacak. Özelliğin Türkiye desteğinin olup olmadığı ise yakında belli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO gibi Xiaomi de bir “RAM artırma” özelliği geliştiriyor

Kacper Skrzypek tarafından bulunduğu kadarıyla MIUI kodlarına henüz aktif edilmeyen bir RAM artırma özelliği yer alıyor.

Bu sanal RAM olarak da aktarılabilecek özellik, ihtiyaç halinde depolama biriminin belirlenen bölümünü RAM olarak kullanabilecek.

Kacper Skrzypek‘in verdiği bilgiye göre depolama biriminin RAM olarak kullanılması konusunda bir özelleştirme imkanı da sunulacak.

Yani kişiler aktarma / sanal RAM miktarını belirleyebilecek. Boş alanı fazla olanlar daha fazla depolama alanının RAM olarak ayırabilecek.

Bu özelliğin tam olarak ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor. Özelliği bulan Kacper Skrzypek, bu yeni altyapının sadece yeni telefonlara özel olabileceğini tahmin ediyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın