reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 4

Eski Samsung akıllı saat sahipleri yeni döneme geçecek mi?

Samsung, dün yeni One UI Watch kullanıcı deneyimini tanıttı. Peki bu yeni dönem eski saatlere gelecek mi? Resmi cevap bugün geldi;

Advertisement

Hatırlayacağınız üzere Samsung, Google’ın I/O 2021 etkinliğinde büyük bir duyuru ile gündeme gelmişti. Google ile Samsung, yeni Wear OS için ortaklık kurduklarını duyurmuştu.

Google yeni akıllı saat işletim sistemi için Samsung ile birlikte çalışacak, ikili Wear OS ile Samsung’un akıllı saatlerde kullandığı Tizen işletim sistemini bir araya getirecek açıklaması yapılmıştı. Hatta etkinlikte Wear OS’la Tizen işletim sisteminin en iyi yanlarının bir araya getirileceği açıklanmıştı.

İşte bunun üzerine dün akşam karşımıza “Tizen değil Android temelliSamsung One UI Watch arayüzü çıktı. Samsung, One UI Watch arayüzünün Galaxy Watch için Google ile birlikte geliştirilen yeni ve birleşik platform üzerinde kullanılabilir olacağını açıkladı.

İşte bu yeni platform ya da yeni dönem, Tizen temelli eski / mevcut saatlere gelmeyecek. Yani Galaxy Watch 3 gibi modeller eksi altyapıda kalmayı sürdürecek.

Bu elbette biraz üzücü görünüyor ancak firma saatleri tamamen kaderine terk etmiyor. Resmi açıklamaya göre modellere 3 yıl boyunca güvenlik güncellemesi verilecek.

Yeni dönemi gerçek anlamda karşımıza çıkaracak ilk saat ise yaz sonunda gelecek Galaxy Watch4 modeli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung One UI Watch bilinmesi gereken diğer temel detaylar şunlar

Yeni arayüzle performans iyileşecek, Galaxy Watch ile Android işletim sistemli akıllı telefonlar arasında daha kusursuz bir deneyim sunulacak ve erişilebilen uygulama sayısı artacak.

One UI Watch arayüzü, birleşik platformla beraber tamamen yeni bir Galaxy Watch deneyimi sunacak bilgisi veriliyor. Bu yeni deneyimin bir parçası olarak, akıllı telefonlara indirilen saatle uyumlu uygulamalar hızlıca akıllı saate de inmiş olacak.

Telefondaki saat uygulamasının dünyanın farklı yerlerindeki saatleri göstermek üzere ayarlanması durumunda, bu görünüm otomatik olarak akıllı saate de yansıtılacak. Akıllı saat üzerinde engellenen arama veya mesajlar, aynı şekilde otomatik olarak telefonda da engellenmiş olacak.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın