reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Wear OS

Yeni Samsung saatler Wear OS kullanacak; peki eskiler ne olacak?

Google, dün akşam Wear OS konusunda büyük bir sürpriz yaptı ve Samsung ile ortaklık kurduğunu duyurdu. İşte bu konuda önemli bir açıklama var.

Google ve Samsung, Wear OS ile Samsung’un akıllı saatlerde kullandığı Tizen işletim sistemini bir araya getirecek. Bu durum halen oldukça garip görünüyor.

İki dev isim, Wear OS’la Tizen işletim sisteminin en iyi yanlarını bir araya getireceklerini açıklıyor.  Bu bağlamda da yüksek performans ile uzun pil ömrü sunulacağı aktarılıyor.

İşte bu yeni gelişmeler ışığında merak edilen bir soru bugün cevap buldu. Samsung, resmi olarak mevcut akıllı saatlerinin Wear OS’a geçirilmeyeceğini duyurdu. Yani eski saatler Tizen kullanmaya devam edecek.

Ancak firmaya göre belirli saatler Tizen üzerinden 3 yıl boyunca güncelleme alacak. Firmanın yakında çıkacak Galaxy Watch 4 serisi akıllı saatleri ise direkt olarak Wear OS‘la karşımıza çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch 4 için başka neler biliyoruz?

Yuvarlak yapılı modellerden Galaxy Watch 4, 42 mm ve 46 mm gövde boyutlarına sahip olacak.

Galaxy Watch Active 4 ise 40 mm ve 42 mm boyutlarda alınabilecek. Modeller için sürpriz olmayacağı üzere LTE’li sürümler de sunulacak.

Gelecek kurulan yeni ortaklıktan Google’ın kendi saati ve Samsung modelleri yanında Fitbit’in gelecekte çıkacak yeni akıllı saatleri de yararlanacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video