reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch 4 ailesi için Wear OS temeli güçleniyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy Watch 4 ailesinde Wear OS kullanma konusunda kararlı görünüyor. İşte son detaylar;

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4, son APK incelemelerinde bulunan işaretlere göre yüzde 99 oranında kesin olarak Wear OS işletim sistemi kullanacak.

Biliyorsunuz bu bilgi daha önce de söylenti olarak gündeme gelmişti. Ancak kodlarda görünen işaretler süreci hemen hemen kesinleştiriyor.

Bu durum birçok kişiyi memnun ediyor. Çünkü Tizen OS’tan Wear OS işletim sistemine geçilmesi, Google desteğiyle sunulacak imkanları artıracaktır.

Bu arada Samsung’un artık hiçbir gelecek akıllı saatinde Tizen OS kullanmayacağı da iddia ediliyor. Bu durum firma için mantıklı görünüyor.

Samsung’un Wear OS‘a geçişte Tizen OS’ta çalışan hiçbir uygulamanın geride kalmasını istemediği de aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla bunun için özel bir uyum katmanı geliştiriliyor. Bu da gerçekten önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch 4 ailesi için Wear OS temeli merak uyandırıyor

Gelen bilgilere göre Galaxy Watch 4’ler 40/41mm ile 44/45mm gövde boyutlarına sahip olacak ve her iki saat modeli için de mobil bağlantı desteği verilecek.

Henüz ne zaman geleceği bilinmeyen akıllı saatlerin, yuvarlak tasarıma sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgini Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın