reklamı kapat

POPÜLER

Pentax K-3 III

APS-C DSLR Pentax K-3 III tanıtıldı; işte fiyat ve detayları

Ölmekte olan DSLR fotoğraf makinesi pazarını hareketlendiren isim Ricoh oldu. Firmadan APS-C DSLR Pentax K-3 III geldi.

Pentax K-3 III, uzun zamandır beklenen bir DSLR fotoğraf makinesi olarak karşımıza çıktı. 25,7 megapiksellik bir BSI APS-C sensör üzerine kurulan model, kaslı bir gövdeye ve üst bilgi ekranına sahip.

Arkasındaki dokunmatik ekranı sabit tasarlanan ve iki farklı renkte gelen K-3 III, yeni perde mekanizmasıyla saniyede 12 kare seri fotoğraf çekebiliyor. Bu değer otomatik netleme ile 11 kareye düşüyor.

Yerleşik olarak gövde içi sabitleme sistemi olan ve bu sayede 5,5 durak elde çekim avantajı getiren K-3 III, K-Bayonet yapısının benimsiyor ve SAFOX 13 AF sistemiyle yerini aldığı K-3 II’ye oranla daha kararlı otomatik netleme yapabiliyor.

Bu sistemde 25’i çapraz 101 AF noktası yer alıyor. Firmaya göre makine sürekli otomatik netleme sırasında gelişen algoritma ile artık çok daha iyi bir iş ortaya koyuyor. Bu arada K-3 III, otomatik ayarlar sunan yapay zeka temelli sahne algılama sistemleri de getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pentax K-3 III ileride Türkiye pazarına da gelecektir

4K çözünürlükte 30 fps video çekebilen ancak bu konuda çok güçlü olmayan DSLR fotoğraf makinesi, oldukça büyük bir optik vizör üzerine kuruluyor.

Harici bir battery grip aksesuarı da bulunan K-3 III için açıklanan yurt dışı gövde fiyatı ise 2 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

Günümüzde DSLR fotoğraf makinelerine yönelik talep inanılmaz düşmüş durumda. Artık kişiler ya telefonlarıyla yoluna gidiyor ya da aynasız modellere yöneliyor.

İlgini Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın