reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods Pro

Ses cihazı sektörünün lideri belli oldu

Apple ses cihazı pazarını domine etmeye devam ediyor. Araştırma şirketi Canalys tarafından paylaşılan bilgiye göre şirket, 2020 yılında 108,9 milyon akıllı kişisel ses cihazı sattı.

Bu satışlarda AirPods ve Beats ürünlerinin de dahil olduğu belirtiliyor. Apple, yüzde 25.2 pazar payına sahipken, Samsung yüzde 8,9 pazarına payına sahip. Samsung’un sahip olduğu Harman geçtiğimiz yıl 38,9 milyon ses cihazı sattığı ifade ediliyor. Listenin üçüncü sırasında ise Xiaomi yer alıyor. Xiaomi’nin 2020 yılında 25,4 milyon ses cihazı sattığı söyleniyor. Şirketin pazar payı ise yüzde 25,4. Sony ise listenin dördüncü sırasında karşımıza çıkıyor. Apple ve Samsung’un satışlarına bakıldığında 2019 yılına kıyasla büyüme kaydettiği görülürken, Xiaomi’de ise düşüş göze çarpıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple giyilebilir cihaz sektöründe de liderliğini sürdürüyor

Apple, ses cihazı sektöründe gösterdiği başarıyı giyilebilir cihaz sektörüne de taşıyor. 2020 yılının dördüncü çeyrek raporuna göre Apple, giyilebilir cihaz sektörünün lideri. 14,5 milyon giyilebilir cihaz satış gerçekleştiren Apple’ı Xiaomi takip ediyor. Verilere göre Xiaomi dördüncü çeyrekte 8,7 milyon satış gerçekleştirdi. Huawei listenin üçüncü sırasında yer alırken, Fitbit listenin dördüncü sırasında karşımıza çıkıyor.

Apple
Apple

Haberin sonunda kullanılan görsellerden ilki ses cihazı sektörüne, ikinci görsel ise giyilebilir cihaz sektörüyle ilgili araştırmaya aittir

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin telefonları burada test ediliyor