reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4 için yeni teknik detaylar ortaya çıktı

Samsung Galaxy Watch 4 akıllı saat merakla bekleniyor ve ürün için teknik detayları ufak ufak gündeme gelmeyi sürdürüyor.

Biliyorsunuz Google ve Samsung, Wear OS ile Samsung’un akıllı saatlerde kullandığı Tizen işletim sistemini bir araya getirecek. İki dev isim, Wear OS’la Tizen işletim sisteminin en iyi yanlarını harmanlayacak.

İşte bu yeni dönemin ilk temsilcileri Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4, en son Tizen OS ile Wear OS’u bir araya getiren bir işletim sistemi kullanacak haberiyle dikkat çekmişti.

Sağlam kaynak Ice Universe‘e göre güçlerini yeni bir 5 nm işlemciden alacak ürünlerden 42 mm Galaxy Watch 4, resmi kayıtlara göre247 mAh” pile sahip olacak. Karşılaştırmak adına Galaxy Watch 3’ün 41 mm versiyonunda 240 mAh pil yer alıyordu.

Bu açıdan yeni saatlerde pil kapasitesinde devasa bir artış olmayacağı netleşmiş oldu. Buna bağlı olarak modellerin kullanım ömürleri de eskiye oranla aşırı yüksek olmayacaktır.

Saatlerdeki yeni işlemci verimi artıracaktır ancak Galaxy Watch 4’ler için kullanım ömrü konusunda beklentiyi fazla yükseltmemek gerektiği kesinleşmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch 4 için başka neler biliyoruz?

Yuvarlak yapılı modellerden Galaxy Watch 4, 42 mm ve 46 mm gövde boyutlarına sahip olacak.

Galaxy Watch Active 4 ise 40 mm ve 42 mm boyutlarda alınabilecek. Modeller için kaynaklara göre LTE’li sürümler de sunulacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video