reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp yakında doğrulama için sizi arayabilecek; işte detaylar

WhatsApp, tüm bu gizlilik sözleşmesi olaylarına rağmen halen çok yüksek oranda kullanılıyor. Bu yüzden servis gelişmeye devam ediyor.

Yeni bir telefon aldığınız ve hattınızı ona taktığınız zaman WhatsApp size altı haneli bir güvenlik kodunu SMS olarak gönderiyor ve böylece doğrulama yapıyor.

İşte yeni dönemde buna gerek kalmayacak. Çünkü firma “flash calls” isimli bir sistem geliştiriyor. Bu sistem sadece Android tarafında yer alıyor.

Eğer yeni özellik aktif edilirse, WhatsApp yeni dönemde hesap doğrulama için güvenlik kodu göndermek yerine sizi arayacak. Burada tamamen otomatik bir süreç işleyecek.

Bu çağrıda kimse ile telefon görüşmesi yapılmayacak. Sistem sadece sizi arayacak ve bu çağırıyı hemen iptal ederek çağrı kayıtlarına düşürecek. Daha sonra kayıtlar üzerinden bu numaranın son altı hanesi alınarak gerekli doğrulamayı yapacak. Söylendiği kadarıyla güvenlik için her seferinde farklı bir numaradan çağrı gelecek.

Tüm bu süreç siz izin verirseniz (Android erişim izinleri) işleyecek. Ancak isterseniz yine SMS üzerinden doğrulama kodu alınarak süreç devam ettirilebilecek.

Bu yeni dönem sadece sürece ciddi anlamda hız katacak. Yeni özellik spesifik olarak sık telefon değiştirenleri memnun edecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka büyük yenilikler de yolda

WhatsApp yakında çoklu cihaz desteğini kullanıma sunacak. Bu sayede kişiler WhatsApp hesaplarını sahibi oldukları başka cihazlara da taşıyabilecek.

Yani WhatsApp’ı sadece SIM kartın takılı olduğu telefonda kullanma dönemi yakında sona eriyor. Burada henüz tarih verilmiyor. Ancak altyapının ana telefon internete bağlı olmasa dahil çalışacağı aktarılıyor. Bu da çok güzel duruyor.

Çoklu hesap desteği sayesinde kişiler WhatsApp’ı örneğin tabletlerinde de kullanabilecek ve bu birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek. Yüksek ihtimalle yakında WhatsApp için özel iPad / Android tablet uygulaması da çıkarılacak.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti