reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için iOS tarafında “e-posta ile doğrulama” özelliği geldi

 - Güncelleme: 21 Kasım 2023 08:57

WhatsApp için iOS tarafında “e-posta ile doğrulama” özelliği çıktı. Yakında herkese açılacak bu özellik bir süredir test ediliyor.

iOS için çıkan en son WhatsApp sürümüyle beraber daha önce de gündeme gelen “e-posta ile doğrulama” özelliği kullanıma alındı. Henüz her kullanıcıda görünmeyen bu özellik sayesinde WhatsApp’ta SMS yerine e-posta ile kimlik doğrulaması yapılabiliyor. Bu sistem SMS’in yerini almıyor sadece bir alternatif oluyor, hücresel kapsama alanı olmayan bir bölgede WhatsApp hesabına giriş yapması gereken kullanıcılara odaklanıyor. Hesaplara bir e-posta adresi eklemek içinse ayarlardaki Hesap menüsüne gidilmesi ve e-posta adresi kısmının açılması gerekiyor. WhatsApp, e-posta adresinin yalnızca hesaba erişmek için kullanıldığını ve diğer kullanıcılar tarafından görülemeyeceğini belirtiyor, özelliğin herkese ne zaman açılacağı ise henüz bilinmiyor. WhatsApp için elbette başka adımlar da atılıyor. Örneğin resmi duyurusu geçtiğimiz aylarda Mark Zuckerberg tarafından yapılan üretken yapay zeka destekli sohbet botu altyapısı, halen herkes için kullanıma sunulmadı ancak firma beta sürümler üzerindeki çalışmalarına aktif şekilde devam ediyor. Çıkarılan en son beta sürümlerine sohbet botuna hızlı erişim için bir kısayol butonu eklendi. Bu buton basıldığı zaman seçilen sohbet botu açılacak ve ChatGPT ile elde edilene benzer bir soru-cevap deneyimi elde edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla firma resmi iPad uygulamasını da unutmuyor. TestFlight üzerinden hazırlanan en son beta sürümüyle test edilebilen iPad sürümü, kullanıcılar tarafından uzun süredir bekleniyor ve halen tam olarak ne zaman çıkacak bilinmiyor. Bu arada şirket en son beta sürümlerinde sohbet kısmında görünmeyen kilitli sohbetlere giriş için kullanılacak gizli kod oluşturma özelliğini de test ediyor. Bu altyapı da güzel imkanlar arasında yer alıyor.

WhatsApp adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli