reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için yakında çıkacak yeni özellikler bulundu

 - Güncelleme: 06 Kasım 2023 23:05

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olmayı sürdüren WhatsApp, yeni özellikler geliştiriyor.

Geçtiğimiz hafta Android için WhatsApp uygulamasında bir süredir sunulan geçiş anahtarlarının şu an aktif olarak iOS için de geliştirildiği ortaya çıkmıştı. Bugün ise başka yeni özellikler ses getirdi. Her zaman olduğu gibi WABetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla şirket kanallar altyapısına “anket paylaşma” özelliği getirmek adına çalışıyor. Hesaplara e-posta adresi bağlama sistemini de geliştirmeyi sürdüren firma, sohbet ve gruplar içerisinde mesaj sabitleme özelliğini de herkes için kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Şirket şu an kişilerin videolarda hızlı şekilde 10 saniye ileriye ve 10 saniye geriye gitmesine imkan tanıyan bir ekran üstü kontrol altyapısı da geliştiriyor. Bu altyapı kullanıma sunulduğu zaman video içinde geriye gitmek için sol kısma, ileriye gitmek içinse sağ kısma art arda iki kez dokunmak yeterli olacak. WhatsApp ortaya çıktığı kadarıyla şu an bir alternatif profil özelliği üzerinde de çalışıyor. Firma bu konuda, “Profil fotoğrafınız sınırlı bir kitle için ayarlanmışsa, birincil profil fotoğrafınızı göremeyen kişilere alternatif bir fotoğraf ve isim gösterebilirsiniz.” açıklamasını geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için elbette başka özellikler de yolda bulunuyor, örneğin aktarıldığı kadarıyla 31 kişiye kadar toplu grup çağrı oluşturma özelliği geniş çaplı olarak kullanıma sunulmuş durumda. Türkiye’de de herkese açılan altyapı, bazı geniş çaplı toplantılar / görüşmeler için oldukça güzel görünüyor.

WhatsApp, kanallara tepki filtresi getirmek adına çalışıyor ve bu sayede adminlerin sadece kişilerinden gelen tepkileri görmesine imkan tanımak istiyor. Buna ek olarak servis sesli mesajları ve çıkartmaları kanallarda paylaşmak için bir özellik üzerinde de çalışıyor.

Üzerinde uzun zamandır çalıştığı yeni tasarımı sınırlı sayıda kullanıcıya test için göndermeye devam eden şirket, kilitli sohbetlerin sohbet listesinde görünmemesini sağlayan bir ayarı da kullanıma sunmak adına aktif olarak test ediyor. Yeni metin biçimlendirme ayarlarını da kullanıma sunmaya oldukça yakında olan şirket, sesli ve görüntülü mesaj modu arasında geçiş yapmak için yeni bir menü de test ediyor.

Yolda olan WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV