reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için teste alınan yeni özellikler ortaya çıktı

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olmayı sürdüren WhatsApp için farklı özellikler gelmeye devam ediyor.

WABetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla WhatsApp, kanallara tepki filtresi getirmek adına çalışıyor ve bu sayede adminlerin sadece kişilerinden gelen tepkileri görmesine imkan tanımak istiyor. Buna ek olarak servis sesli mesajları ve çıkartmaları kanallarda paylaşmak için bir özellik üzerinde de çalışıyor. Üzerinde uzun zamandır çalıştığı yeni tasarımı sınırlı sayıda kullanıcıya test için göndermeye devam eden şirket, kilitli sohbetlerin sohbet listesinde görünmemesini sağlayan bir ayarı da kullanıma sunmak adına aktif olarak test ediyor. Yeni metin biçimlendirme ayarlarını da kullanıma sunmaya oldukça yakında olan şirket, sesli ve görüntülü mesaj modu arasında geçiş yapmak için yeni bir menü de test ediyor. WhatsApp şu an bir kez görüntülendikten sonra kaybolan içerik altyapısını sesli mesajlar için sunmak adına da çalışıyor. Beta testleri yapılmaya başlanan altyapı, elbette oldukça faydalı ve bilgi güvenliğini artırıyor. Bu sistemin aktif edildiği paylaşımlarda gönderilen sesli mesajlar karşı taraf bir kere dinledikten siliniyor, bu mesajlar dışa aktarılamıyor, başkasına iletilemiyor ya da cihazlara kaydedilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Platform için başka yenilikler de gündemde. Örneğin WhatsApp şu an web sürümü için bir sohbet içi arama özelliği de geliştiriyor. Bu devreye alındığı zaman kişiler, sadece seçtikleri tarihteki / gündeki görüşmeleri içerisinde arama yapabilecek. Bunun için bir tarih seçme arayüzü hazırlayan şirket, bu sayede birçok durumda büyük zaman kazandıracak.

WhatsApp, şu an bir IP Koruma özelliği de geliştiriyor, sistem en son çıkan iOS ve Android betaları üzerinde test ediliyor. Bu özellik spesifik olarak sesli çağrılara odaklanıyor, aktif edildiği zaman çağrılar WhatsApp sunucuları üzerinden geçiriliyor. Altyapı bu nedenle çağrı kalitesini bir miktar düşürüyor ancak kötü niyetli kişilerin konumunuzu bulmasını büyük oranda engelliyor. Yakında herkes için çıkması beklenen özellik gayet güzel ve faydalı görünüyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV