reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için geliştirilen faydalı güvenlik özelliği teste çıktı

WhatsApp için uzun süre önce kapalı testlere alınan özellikler yavaş yavaş genel kullanıma çıkıyor. Bunlardan birisi daha gündemde.

WhatsApp en son yeni dönemde hesap doğrulama için güvenlik kodu göndermek yerine sizi arayacak haberiyle gündeme gelmişti.

Şimdi ise servisin gönderilen içerikleri karşı taraf gördükten sonra otomatik olarak silme özelliği Android tarafında beta testine çıktı.

Herkese açık olarak test edilen özellik, elbette içerik güvenliği için oldukça güzel görünüyor. Bu sayede gönderdiğiniz içerikler (Video ya da fotoğraf) karşı tarafın telefonunda depolanmıyor.

Bu özelliğin yakında herkes için açılacağı ve iOS tarafına da getirileceği tahmin ediliyor. Ancak özelliğin ne zaman çıkacağı şimdilik spesifik olarak bilinmiyor.

Bu arada WhatsApp içerisinde gönderilen içeriğin belirlenen süreden sonra silinmesi özelliği de yer alıyor. Bu da çok kullanışlı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka büyük yenilikler de yolda

WhatsApp yakında çoklu cihaz desteğini kullanıma sunacak. Bu sayede kişiler WhatsApp hesaplarını sahibi oldukları başka cihazlara da taşıyabilecek.

Yani WhatsApp’ı sadece SIM kartın takılı olduğu telefonda kullanma dönemi yakında sona eriyor. Burada henüz tarih verilmiyor. Ancak altyapının ana telefon internete bağlı olmasa dahil çalışacağı aktarılıyor. Bu da çok güzel duruyor.

Çoklu hesap desteği sayesinde kişiler WhatsApp’ı örneğin tabletlerinde de kullanabilecek ve bu birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek. Yüksek ihtimalle yakında WhatsApp için özel iPad / Android tablet uygulaması da çıkarılacak.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti