reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger a gelen WhatsApp özelliği

Messenger’a dahil edilen popüler WhatsApp özelliği

Facebook, WhatsApp için yaptığı geliştirmeleri yavaş yavaş Messenger uygulamasına da getiriyor. WhatsApp’ın sıklıkla kullanılan özelliklerinden biri platformda yerini alıyor.

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor. Facebook, dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma programlarından biri olan servisi için düzenli yenilikler getirmeye devam ediyor. Ancak WhatsApp’ın dışında firmanın bir diğer çok kullanılan mesajlaşma servisi de Messenger. İki platformu da olabildiğince güncel tutmaya çalışan Facebook, favori WhatsApp özelliklerinden birini Messenger için kullanıma sokarak, Messenger’da WhatsApp’a benzer bir deneyim yaratıyor. Platformun “alıntılama” özelliği Messenger için duyuruldu. Dünya genelinde 1,3 milyardan fazla kullanıcısı bulunan uygulamada artık doğrudan belli bir mesaj alıntılanarak ona cevap verilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlı alıntılama da bekleniyor

Alıntılama özelliği ise platform içi en önemli özelliklerden biri. Bunun sebebi ise gönderilen mesajların “silinebilmesi“. Bildiğiniz gibi Messenger’a daha çok yeni dahil edilen gönderilen mesajı geri alma özelliği, konuşmadaki mesajı tüm kullanıcılar için silme hakkı tanıyordu. 10 dakika içinde gönderilen herhangi bir mesaj silinebiliyor. Ancak, karşı taraf mesajınızı alıntılayarak cevap verirse, siz kendi gönderdiğiniz mesajı silseniz bile, alıntılanmış olan mesajı silemiyorsunuz. Bu durumda “silinen” mesajlar dahi okunabilir şekilde platformda kalabiliyor. Tabii kalabalık grup konuşmalarında da kimin kime cevap verdiği net bir şekilde anlaşılıyor.

Şimdilik Messenger için WhatsApp’taki hızlı alıntılama özelliği getirilmemiş gibi görünüyor. Cevabı alıntılayabilmek için önce üzerine dokunmanız ve emoji çubuğunu açmanız gerekiyor. Emoji çubuğunun hemen yanında “Alıntıla” ikonu çıkıyor. Bu ikona tıklayarak mesajı alıntılayabilir ve kendi cevabınızı yazabilirsiniz. Kademeli olarak dağıtılan özelliğin kısa sürede tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Messenger 4 güncellemesi