reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp özelinde yurt dışında başlayan yeni dönem

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için uzun süredir lafı geçen bir özellik sonunda yurt dışında da olsa kullanıma sunuldu.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, yeni özellikler kazanmayı sürdürüyor. İşte bunların en yenisi ilk olarak Brezilya merkezli başlatılan para gönderme özelliği oldu. İlerleyen dönemde diğer ülkelerde de açılacak denilen bu özellik, kişilerin direkt olarak uygulama içerisinde arkadaşlarına ya da şirketlere para göndermesine imkan tanıyor. Bu da gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor. Hemen her ülkeye girmesi zor olan, bu noktada Türkiye’de görme şansımızın da çok düşük olduğu özellik, WhatsApp’ın sahibi yukarıda da dediğimiz gibi Facebook olduğundan Facebook Pay üzerinden yürüyor. Sistemin ilerleyen dönemde daha kapsamlı hale geleceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için yeni özellikler yolda bulunuyor

Burada karşımıza ilk olarak arama ile alakalı yenilik çıkıyor. Söylendiği kadarıyla yakında kişiler mesajları tarih üstünden arayabilecek. Bu gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor. Çünkü bazen belirli günlerde yapılan sohbetlere geri dönüş yapmak gerekebiliyor. Yeni özellik ile bu işlem hiç olmadığı kadar kolay hale geliyor. Ayrıca WhatsApp içerisinde depolama yönetimi konusunda da önemli güncellemeler olacak deniyor. Depolama seçeneklerinde çok yer kaplayan büyük dosyaları saniyeler içerisinde karşınıza getirebilecek uygulama, aynı zamanda listeleme / filtreleme sürecini de geliştiriyor. Bu özellikle beta sürümler içerisinde resmi olarak görüntüleniyor ancak henüz bir çıkış tarihi verilmiyor. Ancak yine de bu özelliklerin hem iOS hem de Android tarafına geleceği belirtiliyor. Uygulamaya bunlara ek olarak çoklu hesap desteği de geliyor.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu