reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods MacBook Oro

Apple’dan yeni müjdeler: Öğrencilere hediye AirPods ve dahası

Apple, bugün birden fazla önemli duyuruya imza attı. Burada en çok dikkat çeken ise Öğrencilere hediye AirPods ve 16 inç MacBook Pro için grafik takviyesi oldu.

Apple’ın en büyük dizüstü modeli 16 inç MacBook Pro, artık AMD Radeon Pro 5500M ekran kartına oranla tam yüzde 75 performans artışı sunan yeni AMD Radeon Pro 5600M ekran kartıyla elde edilebiliyor. Bu 8 GB HBM2 belleğe sahip AMD Radeon Pro 5600M için kişilerin tam 5.600 TL ödemesi gerekiyor. Bu da gerçekten Türkiye özelinde inanılmaz görünüyor. Bu arada Apple’ın MacPro için özel 1 TB, 2 TB, 4 TB ve 8 TB SSD yükseltme kitleri hazırladığı da aktarılıyor. Bunlar kişilerin değişimine izin veriyor, servise gitmeye gerek kalmadan depolama yükseltilebiliyor. Hediye AirPods (2. Nesil) ise firmanın 2020 Okula Dönüş kampanyası kapsamında veriliyor. Bu hediyeden eğitim mağazasından aşağıdaki ürünlerden birisi alan öğrenci ya da öğretmenler yararlanıyor. Bu Apple kampanyası şimdilik Türkiye’de görülmüyor.

-21,5 inç ya da 27 inç iMac
-27 inç iMac Pro
-13,3 inç MacBook Air
-13,3 inç MacBook Pro
-16 inç MacBook Pro
-10,5 inç iPad Air
-11 inç iPad Pro (2020)
-12,9 inç iPad Pro (2020)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, kendi işlemcilerine sahip Mac modelleri için gün sayıyor

Apple, kısaca hatırlamak adına uzun süredir MacBook modellerinde kendi ARM temelli işlemcilerini kullanmak istiyor ve bunun için çalışıyor. 5 nm üretim sürecinden çıkacak yeni nesil işlemciler ile bu tarafta Intel’e ya da AMD’ye olan bağımlılığını azaltmak istediği aktarılan firmanın, bu adımıyla performans, güvenlik ve enerji tüketimi konusunda çok ciddi avantajlar elde edilebileceği söyleniyor. İşte bu çok merak edilen dönüşüm 22 Haziran tarihinde düzenlenecek WWDC 2020 kapsamında başlıyor ve gelen bilgilere göre Apple’ın kendi işlemcisi taşıyan ilk Mac bilgisayar bir 12 inç MacBook oluyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en iddialı akıllı telefon