reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold 2

Samsung ve Corning arasında önemli gelecek ortaklığı

Samsung ve Gorilla Glass camların arkasındaki isim Corning arasında önemli gelecek ortaklığı kurulmuş durumda. İşte aktarılan detaylar;

Samsung Galaxy Fold 2’de Dowoo Insys ve Schott firmalarının ürettiği Ultra Thin Glass (UTG) kullanılacak. Bu Galaxy Z Flip’de de kullanılan üstü plastik kaplı esnek cam ile Fold 2’nin ekranı ilk sürümden daha sağlam olacak. Ancak firma bu camın maliyetini düşürmek istiyor. İşte burada devreye Gorilla Glass camları geliştiren ve üreten firma Corning giriyor. Kısa süre önce Ultra Thin Glass (UTG) özelinde bir ortaklık kuran firma, 2021 yılında daha düşük maliyetle üretimi mümkün kılacak deniyor. Bu da sevindirici şekilde daha uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar anlamına geliyor. Biliyorsunuz firmanın gerçekten düşük fiyata sahip bir Galaxy Fold üzerinde çalıştığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold 2 ile 5 Ağustos tarihinde tanışıyoruz

Biliyorsunuz Samsung Galaxy Fold 2 hakkında zaman zaman bilgiler geliyor. S Pen kalem ile yolda olan amiral gemisi katlanabilir telefon, geçtiğimiz hafta seri üretime alındı. Bildiğimiz kadarıyla yukarıdaki gibi görünecek telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir OLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki katlanabilir ekran ise 7,59 inç 2213×1689 piksellik 120 Hz bir OLED panel kullanıyor. S Pen’i Note serisi gibi gövdeye entegre edecek Samsung Galaxy Fold 2, duyulduğu kadarıyla 1.780 ile 1.980 dolar arasında bir fiyata sahip olacak. Daha önce 1.600 dolara seviyesinde olacağı iddia edilen telefon, daha sağlam bir kaynağa göre 1.880 dolar gibi bir fiyat ile karşımıza çıkacak. Kamera tarafında telefonun arkasında 12 megapiksel + 16 megapiksel + 64 megapiksellik bir kamera kurulumu yer alacak. Burada OIS de sunulacak.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!