reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold 2

Samsung Galaxy Fold 2 için bazılarını üzecek S Pen haberi

Galaxy Fold’un yerini alacak Samsung Galaxy Fold 2 için önemli bir gelişme netlik kazanmış durumda. Bunun arkasında S Pen yer alıyor.

Samsung Galaxy Fold 2 gündemden düşmüyor. En son yapılan büyük bir sızıntıyla S Pen kalem ile yolda olduğu aktarılan amiral gemisi katlanabilir telefon, yeni bilgilere göreyse bu detayını rafa kaldırmış durumda. Söylendiği kadarıyla telefonun ekranı üzerinde kullanılan Ultra Thin Glass (UTG) şu an S Pen kullanımına izin vermiyor. Bu yüzden de telefonda S Pen desteği yer almıyor. UTG içerisinde katlanabilir cam bulunuyor ancak üstünde yine plastik katman kullanılıyor. Bu yüzden bu plastik katman üstünde kalem kullanmak gerçekten çok olası durmuyor. S Pen kullanamayacak olması üzen telefon, 5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20’ler ile beraber lanse ediliyor. Seri üretime hali hazırda giren cihaz, tasarımsal olarak yüksek ihtimalle aşağıdaki tasarımı benimsiyor.

Daha önce sızan bilgilere göre telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir OLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki katlanabilir ekran ise 7,59 inç 2213×1689 piksellik 120 Hz bir OLED panel kullanıyor. S Pen’i Note serisi gibi gövdeye entegre edecek Samsung Galaxy Fold 2, duyulduğu kadarıyla 1.780 ile 1.980 dolar arasında bir fiyata sahip olacak. Daha önce 1.600 dolara seviyesinde olacağı iddia edilen telefon, daha sağlam bir kaynağa göre 1.880 dolar gibi bir fiyat ile karşımıza çıkacak. Kamera tarafında telefonun arkasında 12 megapiksel + 16 megapiksel + 64 megapiksellik bir kamera kurulumu yer alacak. Burada OIS de sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Fold 2
Samsung Galaxy Fold 2

Samsung Galaxy Fold 2 kısıtlı bir kitleye hitap ediyor

Fiyatı çok yüksek olmasına rağmen telefonun Türkiye’de de satılacağını düşünüyoruz. Biliyorsunuz Galaxy Fold’u Türkiye’de satışa sunmayan firma, diğer katlanabilir modeli Galaxy Z Flip’in Türkiye’deki kullanıcılarla da buluşturmuştu.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!