reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9.3 PureView

108 megapiksel kameralı Nokia 9.3 PureView hakkında son detaylar

HMD Global, üç yeni akıllı telefonu kullanıcılarala buluşturmaya hazırlanıyor. Daha önceden bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacağı belirtilen Nokia 9.3 PureView modelinin bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya sunulacağı ifade ediliyor.

Kaynakların aktardıkları bilgilere göre HMD Global, Nokia 9.3 PureView, Nokia 7.3 5G ve Nokia 6.3 modellerini görücüye çıkartacak. COVID-19 salgınından ötürü telefonların piyasaya çıkışında gecikme yaşanabileceği söyleniyor. Amiral gemisi bir akıllı telefon olacağı belirtilen 9.3 PureView modelinin 120 Hz ekran ve Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisiyle gelmesi bekleniyor. Snapdragon 700 işlemcisinden güç alan 5G destekli Nokia 7.3’ün de yolda olduğu konuşuluyor. Nokia 6.3’ün ise Snapdragon 730 veya Snapdragon 675 işlemcisiyle geleceği iddia ediliyor. Bu modelde dörtlü kamera sisteminin yer alması kuvvetle muhtemel. Bu modellerin Nokia 9 PureView, Nokia 7.2 ve Nokia 6.2 modellerinin yerini alacağını söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9.3 PureView kamerasıyla fark yaratacak

108 megapiksel ana kameraya sahip olacağı ifade edilen telefonun saniyede 30 kare 8K video kaydı da yapabileceği söyleniyor. 8K video konusunda üst düzey performans için ciddi çalışmalar yapıldığı aktarılan telefon, ZEISS imzalı özel efektlere de sahip olacak deniyor. Bunların ne olduğu henüz bilinmiyor. Telefonun gece performansında da iyileştirmeler bekliyoruz. Telefonun satış fiyatı da henüz açığa çıkmadı.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa çıkan Xiaomi Mi 10