reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9.2

Nokia imzalı beş yeni akıllı telefon modeli geliyor; işte bilinenler

Akıllı telefon pazarının arkasında HMD Global’in yer aldığı efsane ismi Nokia, 2020 bitmeden karşımıza beş yeni model çıkaracak.

Nokia, akıllı telefon sektöründe son dönemde daha önce de söylediğimiz üzere oldukça sessiz kaldı. 2019’un başında sık sık ses getiren firma, 2020’de neredeyse hiç gündeme gelmiyor. Çünkü firmanın son dönemde çıkmış iddialı hiçbir modeli yer almıyor. Yeni bilgiler ise Nokia’nın bundan sonra çok daha aktif olacağını gösteriyor. Çünkü şirketten yıl sonuna kadar 9.3 PureView, 7.3 5G, 6.3, 2.4 ve 3.4 akıllı telefonlar gelecek deniyor. Henüz telefonların spesifik olarak teknik özellikleri ya da tasarımları bilinmiyor. Ancak cihazların en üstünde gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacak amiral gemisi 9.3 PureView yer alıyor. Bu modelin selfie kamerasını ekranın altında taşıma ihtimali bulunuyor. Nokia 6.3 modelinin de Snapdragon 690 5G işlemciye sahip ilk akıllı telefon olacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia imzalı bir katlanabilir telefon da geliştiriliyor olabilir

Sağlam bir kaynağa göre Nokia katlanabilir telefon modeli aktif olarak geliştiriliyor ve ilerleyen dönemde karşımıza çıkacak. Henüz telefonun özellikleri ya da tam olarak ne zaman geleceği belli değil. Ancak birçok kaynak modelin Samsung Galaxy Fold gibi değil Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıyı benimseyeceğini aktarıyor. Ciddi şekilde ses getirme ihtimali olan telefon, yakında detaylanacaktır deniyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en iddialı otomobil