reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nokia

Nokia imzalı yeni akıllı telefonun tasarımı kendisini gösterdi

HMD Global’in hayat verdiği Nokia imzalı yeni akıllı telefonlar yolda bulunuyor. Bunlardan birisi daha karşımızda yer alıyor.

Kısa süre önce Nokia’nın resmi kayıtlar üzerinde 4.500 mAh ve 5.000 mAh piller üzerine kurulan iki farklı akıllı telefon modeli ortaya çıkmıştı. Diğer detayları henüz belli olmayan cihazlar, kaynaklara göre orta ya da orta üst seviyede yer alıyordu. Yakında iyice detaylanması beklenen telefonların, 6.3/6.4 ya da 7.3 5G/ 7.4 olabileceği tahmin ediliyor. İşte bu modellerden “6.3 veya 6.4”, tam olarak sayfadaki tasarımı benimsiyor olabilir. Voice üzerinden paylaşılan CAD üstünden hazırlanan taslak tasarım, gelen telefonun oldukça standart olduğunu gösteriyor. Görebileceğiniz üzere telefonda bir damla çentik yer alıyor ve günümüz için kalın çerçeveler karşımıza çıkıyor. Arkasında yuvarlak bir kamera modülü yer alan ve 6.5 denme ihtimali de olan cihaz, 3.5 mm kulaklık girişine sahip ve parmak izi sensörünü de yan tarafında taşıyor. Yakında gelecek telefonun özellikleri ise tam olarak bilinmiyor.

Firmadan en son Nokia 5.4 modeli gelmişti

Telefon baktığımız zaman 6.39 inç 720×1520 piksel LCD ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 662 işlemciden alıyor. 4.000 mAh pili olan ve kutusundan maalesef Android 11 değil Android 10 ile çıkan cihaz, 4 GB RAM + 64 GB ya da 128 GB depolama ile elde edilebiliyor. MicroSD yuvası sunulan orta seviye model 5.4, önde 16 megapiksel selfie kamerasına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arkada ise 48 megapiksel ana + 5 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor. Hızlı şarj seviyesi USB-C üzerinde 10W olan Nokia 5.4, ileride Android 11‘e de kesin olarak geçirilecek telefonlar arasında yer alıyor. Firma güncelleme konusunda çok fazla üzmüyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen yeni özellikler