reklamı kapat

POPÜLER

Nokia

Nokia imzalı iki yeni akıllı telefon daha gündemde

HMD Global’in hayat verdiği Nokia imzalı yeni akıllı telefonlar yolda bulunuyor. Bunlardan ikisi daha ses getirmiş durumda.

Advertisement

Kısa süre önce hatırlarsınız Nokia’nın resmi kayıtlar üzerinde 4.500 mAh ve 5.000 mAh piller üzerine kurulan iki farklı akıllı telefon modeli ortaya çıkmıştı. Diğer detayları henüz belli olmayan cihazlar, kaynaklara göre orta ya da orta üst seviyede yer alıyordu. Yakında iyice detaylanması beklenen telefonların, 6.3/6.4 ya da 7.3 5G/ 7.4 olabileceği tahmin ediliyordu. Daha sonra bu modellerden “6.3 veya 6.4” için yukarıdaki tasarım ortaya çıkmıştı. İşte yüksek ihtimalle bu telefonlardan birisi kısa süre önce “Quiksilver” kod adıyla Geekbench’e giriş yaptı. Bu açıdan çok yakında gelecek gibi görünen telefon, teste göre gücünü Snapdragon 690 işlemciden alıyor. Bu arada firmadan bir de 1.4 modeli geliyor. Bu yine yakında tanıtılacak ve 100 euro altında satılacak giriş seviyesi telefonun teknik özellikleri de yapılan sızıntıya göre aşağıdaki gibi karşımıza çıkıyor:

Nokia 1.4

Firmadan en son Nokia 5.4 modeli gelmişti

Telefon baktığımız zaman 6.39 inç 720×1520 piksel LCD ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 662 işlemciden alıyor. 4.000 mAh pili olan ve kutusundan maalesef Android 11 değil Android 10 ile çıkan cihaz, 4 GB RAM + 64 GB ya da 128 GB depolama ile elde edilebiliyor. MicroSD yuvası sunulan orta seviye model 5.4, önde 16 megapiksel selfie kamerasına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arkada ise 48 megapiksel ana + 5 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor. Hızlı şarj seviyesi USB-C üzerinde 10W olan Nokia 5.4, ileride Android 11‘e de kesin olarak geçirilecek telefonlar arasında yer alıyor. Firma güncelleme konusunda çok fazla üzmüyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen yeni özellikler