reklamı kapat

POPÜLER

Nokia katlanabilir telefon

Nokia katlanabilir telefon geliyor mu? İşte cevabı;

Akıllı telefon pazarının arkasında HMD Global’in yer aldığı efsane ismi Nokia, katlanabilir telefon dünyasına adım atacak mı?

Nokia, akıllı telefon sektöründe son dönemde oldukça sessiz kaldı. 2019’un başında sık sık ses getiren firma, 2020’de neredeyse hiç gündeme gelmiyor. Çünkü firmanın son dönemde çıkmış iddialı hiçbir modeli yer almıyor. Bunu değiştirecek bir cihaz ise aktif olarak geliştirme aşamasında. Sağlam bir kaynağa göre Nokia katlanabilir telefon modeli halen ölmedi ve ilerleyen dönemde karşımıza çıkacak. Henüz telefonun özellikleri ya da tam olarak ne zaman geleceği belli değil. Ancak birçok kaynak modelin Samsung Galaxy Fold gibi değil Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıyı benimseyeceğini aktarıyor. Aşağıdaki konsept gibi gelse ciddi şekilde ses getirme ihtimali olan telefon, yakında detaylanacaktır deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip için bilinmesi gerekenler şöyle

Telefon 6,7 inç 2636×1080 piksel Dinamik AMOLED ekran üstüne kuruluyor ve gücünü Snapdragon 855 Plus ile 8 GB RAM‘den alıyor. 256 GB dahili depolaması bulunan Galaxy Z Flip, microSD üzerinden artışa izin vermiyor. Arkasında 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel F1.8 geniş açı olmak üzere çiftli kamera, önünde ise 10 megapiksel F2.4 selfie kamerası taşıyan katlanabilir telefonun, dışındaki sAMOLED bilgi ekranı 1,05 inç boyutunda. Toplam 3.300 mAh pil üstüne kurulan telefon, 15W hızlı şarj yanında 9W kablosuz şarj desteğine de sahip.

Not: Görseller temsildir.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER