reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon samsung galaxy z flip
Xiaomi Huawei
katlanabilir telefon samsung galaxy z flip

Samsung Galaxy Z Flip modelini diğer katlanabilir telefonlardan ayıran önemli detay

Galaxy S20 ailesinin tanıtımında tüm ilgiyi üzerine çeken katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip, benzerlerinden ayrılan bir detayla geliyor.

Samsung, katlanabilir telefon modeli Galaxy Fold’la yaşadığı sıkıntılardan sonra tüm bu kötü anıları Samsung Galaxy Z Flip ile temizleyecek gibi görünüyor. Fold’da tercih edilen malzemeler Z Flip modelinde değiştirilmiş. Şimdiye kadar gördüğümüz gerek katlanabilir telefon, gerek katlanabilir ekranlı tablet, dizüstü, televizyon modellerinde ana malzeme tercihi, katlanabilir yapının dayanıklılığı göz önünde bulundurularak “plastik” oluyor. Bu da özellikle telefonlarda “kat izi” gibi sorunlara sebebiyet verirken, etkileyici tasarım aynı zamanda “oyuncak hissi” yaratıyor. İşte Samsung’un yeni modeli, sektördeki katlanabilir telefonlar için önemli bir değişikliğe imza atıyor ve katlanabilir cam ekran kullanıyor.

Xiaomi Huawei
katlanabilir telefon samsung galaxy z flip

Samsung Galaxy Z Flip, katlanabilir cam kullanıyor

Samsung’un tescilli bükülebilir Ultra İnce Camı (UTG) sayesinde cihaz görsel anlamda seviye atlarken görüntü kalitesini de halihazırda kullandığımız akıllı telefonlarla eş düzeyde tutabiliyor. Sonsuz Ekran tasarımıyla gelen model ön kamerayı da cam ekranının içine yerleştiriyor.

Katlanabilir cam ekran için de elbette yeni bir menteşe sistemi geliştirilmiş. Bu gizli menteşe sistemi ekranın kolay ve yumuşak bir şekilde açılıp kapanmasını sağlıyor. Bu sayede cam ekranın olası darbelerden korunumu da düşünülmüş. Bunun da ötesinde bu menteşe sistemi sayesinde akıllı telefonun ekranı tıpkı bir dizüstü bilgisayarda olduğu gibi farklı açılarda sabitlenebiliyor. Bu da kullanım deneyimine esneklik katıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz konusu katlanabilir ekranlar olunca elbette toz ve kir de son kullanıcının düşünmesi gereken detaylar arasında yer alıyor. Bu yüzden Samsung, gizli menteşe sistemine yeni süpürme teknolojisini entegre etmiş. Mikro kesme yöntemi ile üretilen nalyon elyafların kullanıldığı bu teknolojiyle toz ve kirin maksimum ölçüde azaltıldığı kaydediliyor. Elbette bu teknolojinin ne kadar işe yaradığına dair son yorumlarımızı cihazı test ettikten sonra yapabileceğiz.

Samsung’un yeni katlanabilir telefon modeli Galaxy Z Flip, Türkiye’de 13.499 TL fiyat etiketiyle ön siparişe açıldı.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy S20 ile ilgili bilmeniz gereken her şey