reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip özelliği için Google açıklaması

Dikkat çekici Samsung Galaxy Z Flip özelliği için sevindiren Google açıklaması

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip dikkat çekici bir özellikle geliyor. Ancak Google özelliği diğer telefon üreticileri için de müjdeledi.

Galaxy S20 modellerinin tanıtımının yıldızı katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip, gerek tasarımı gerek özellikleriyle son zamanların en dikkat çekici Android modellerinden birini oluşturuyor. Samsung’un ilk katlanabilir cam ekranıyla tasarlanan model, elbette açıldığında Sonsuz Ekran tasarımını da devam ettiriyor. Tasarımındaki detay ise gizli menteşesinde saklı. Ancak cihazın dikkat çeken tek yanı donanımı değil. Google ile beraber geliştirilen Esnek Kullanım modu (Flex mod) da ilgi çekici noktalar arasında yer alıyor.

Bu modda cihaz serbest dururken ekran otomatik olarak dörder inçlik iki kısma ayrılıyor. Bu durumda ekranın üst yarısında fotoğraf, yazı veya video görüntüleyen kullanıcılar aynı anda alt yarısını kullanarak bu içerikleri kontrol edebiliyor. Örneğin üst ekranda YouTube’da bir video izlerken, altta da başka videolar aratabiliyor, yorumları okuyabiliyor veya yorum yazabiliyorsunuz. Elbette cihaz katlanarak 90 derecelik bir konuma getirilebildiği için bu özellik kullanışlılığı artıran bir detay oluyor. Google ise yaptığı son açıklamada özelliği Galaxy Z Flip dışında da kullanıma sunacağını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip özelliği diğer telefonlara da gelecek

The Verge‘e açıklama yapan Google, diğer akıllı telefon geliştiricilerinin de yakında bu özelliği kendi cihazlarına entegre edebileceğini müjdeliyor. Sadece katlanabilir telefon modelleri için değil, standart modeller için de çok kullanışlı olabilecek bu özellik, telefon kullanım dinamiklerini de esnetirken, daha gelişmiş bir deneyim sunmayı başarıyor.

Samsung Galaxy Z Flip’in Türkiye’de ön siparişe açıldığını kaydedelim. Modelin Türkiye fiyatı 13.499 TL.

İlgili video

Galaxy Z Flip hakkında bilmeniz gereken her şey