reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi mi 10

Xiaomi Mi 10 modelini çalışırken gösteren video [İzle]

Xiaomi Mi 10 serisi için yeni sızıntılar gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer temel modeli çalışırken görüyoruz. Ayrıca yeni başka bilgiler de var.

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro, 13 Şubat tarihinde Çin’de, 23 Şubat tarihinde ise İspanya merkezli olarak resmen lanse ediliyor. Çok merak edilen telefonlardan Mi 10, son bilgilere göre 90 Hz bir ekran ile geliyor. Daha önce 120 Hz bir ekran taşıyacağı aktarılan telefon, beklendiği kadar akıcı olmayacak gibi görünüyor. Ancak yine de 60 Hz’e oranla 90 Hz kendisini hissettiriyor. Bazı kaynaklar 120 Hz ekranın Mi 10 Pro’ya özel olacağını, bazıları ise Mi 10 Pro’da da 90 Hz ekran olacağını aktarıyor. Bu arada haberini ana konusu olan video sayfanın en üstünde yer alıyor. Bu videoda çok kısa da olsa Xiaomi Mi 10’u çalışırken görüyoruz. Model videoda oldukça akıcı görünüyor. Ortak olarak şık bir tasarımla yolda olan Xiaomi Mi 10 ailesi, gerçekten çok merak uyandırıyor. Türkiye’de de resmi olarak satılacak telefonlar, yüksek yenileme hızı yanında renk doğrulu oldukça iyi, HDR10+ destekli AMOLED ekranlar üstüne kuruluyor. Bu ekranlar yüksek ihtimalle Samsung’dan geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro için kısa süre önce kamera odaklı yeni bilgiler geldi

Güçlerini 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 865 işlemciden alan her iki telefonda da 1/1,33 inç 108 megapiksel ana kamera bulunuyor. Yeni bilgilere göre optik ve elektronik olarak görüntü sabitleme yapabilecek telefonların, HEIF formatına destek vereceği de aktarılıyor. Bu sayede JPEG’e oranla kalite kaybı olmadan yüzde 50 boyut tasarrufu elde edilebiliyor. Mi 10 ailesinin kamera sistemleriyle 8K çözünürlükte 30 fps video çekilebileceği ve 50x dijital zoom sunacağı da dikkat çeken detaylar arasında. Telefonlarda 50W hızlı şarj ile 30W kablosuz şarj destekli 4.500 mAh pil olacağı da aktarılıyor.

İlgili Video

Firmanın Türkiye’de de satılan Mi Note 10 modeli