reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 120 Hz OLED

Xiaomi’nin kendi içinde test ettiği sevindirici ekran teknolojisi

Akıllı telefon tarafının yenilikçi isimlerinden Xiaomi, 2020’de çıkacak birçok akıllı telefonuyla kişileri oldukça memnun edecek gibi görünüyor.

Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda 120 Hz ekrana sahip bir akıllı telefon modeliyle gündeme gelmişti. Bazı kaynaklar bu modelin kısa süre önce tanıtılan Mi Note 10 Pro olduğunu söylemiş, ancak bu doğru çıkmamıştı. Yeni bir kaynak ise 120 Hz ekran detayını tekrardan gündeme getirdi. Söylendiği kadarıyla kendi içerisinde 120 Hz yenileme hızına sahip bir OLED ekranı aktif olarak test ediyor. 2020 yılında 120 Hz ekranlı bir Xiaomi akıllı telefonun çıkacağını belirten kaynaklar, bu açıdan sevindiriyor. 2019’da 90 Hz için sürpriz şekilde bir adım atmayan firma, 2020’de bu konuda üzmeyecek izlenimi oluşturuyor. 120 Hz yenileme hızına sahip ekran inanılmaz akıcı bir telefon deneyimi anlamına geliyor. 90 Hz ekranı cihaz kullanan kişiler, 60 Hz ekranlara dönmek istemiyor. Bu açıdan 120 Hz ile çıta daha da yükseliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi gibi OnePlus da 120 Hz ekranlı bir telefon geliştiriyor

Hatta bu modelin direkt olarak OnePlus 8 Pro olacağı iddia ediliyor. Peki Xiaomi’nin 120 Hz’lik modeli hangisi olacak? Burada tahminler Mi Mix 4’ten yana. Ancak henüz konuda hakkında ya da Mi Mix 4 hakkında net detaylar bulunmuyor. 2020 yılında firmadan gelen tüm akıllı telefon modelleri genel olarak ciddi şekilde ses getirecek izlenimi oluşturuyor.

İlgili Video