reklamı kapat

POPÜLER

Chevrolet Menlo

410 kilometre menzille tanıtıldı; Chevrolet Menlo ile tanışma vakti

Özel bir etkinlike birlikte bekleyişini sonlandıran Chevrolet Menlo, Uzak Doğu pazarının iddialı karakterlerinden birisine sahip olacak.

General Motors ve haliyle Chevrolet adını, gündem içerisindeki gelişmeler üzerinden Amerika dışında ağırlıklı olarak Uzak Doğu’da görüyoruz. Grubun özellikle Çin pazarındaki önemli üreticilerle gerçekleştirdiği ortaklıklar, gerek geleneksel gerekse elektrikli modellere ciddi anlamda pozitif bir değer katmış durumda. Nitekim LOG okuyucularının da büyük ilgi gösterdiği Baoujun markasının uygun fiyatlı elektrikli modellerinde yine GM’den bir parça görmek mümkün. Tanıtımı gerçekleştirilen Chevrolet Menlo da bir süredir sızıntılarıyla Uzak Doğu basının merkezinde olan önemli modellerden birisi. Bu bekleyişi sonlandırarak aracın özel bir etkinlik kapsamında tanıtımını gerçekleştirlen GM, tasarım konusunda büyük oranda beklentileri karşılaşmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chevrolet Menlo için açıklanan önemli özellikler

2020 model Blazer ile birlikte sahneye çıkarılan modelin tasarım dinamikleri aslında otomobil dünyasına meraklı olanların bir köşesinden yakalayabileceği bir konseptten geliyor. Yine Chevy imzasını taşıyan ve 2017 yılında gösterimi gerçekleştirilen FNR-X projesi bugün karşımızda duran Menlo’nun seri üretim versiyonu olarak da nitelendirilebilir. Markasının Çin’de satışa sunacağı ilk modellerden birisi olarak kayıtlara geçecek olan Menlo’da 52,5 kWh kapasiteli batarya kullanılıyor. 410 kilometreye kadar menzil sunabilen bu bataryanın tamamlayıcısı ise 148 beygir güç ve 350 Nm tork üreten elektrik motoru olacak. Halkla ilk buluşmasını 22 Kasım’da kapılarını açacak olan otomobil fuarında yapacak olan Menlo’nun Çin’deki satış süreci 2020’nin ilk yarısında başlayacak. Chevy’nin elektrikli otomobil trendi üzerinden tekrar Avrupa pazarına dönüp dönmeyeceğiniyse süreç gösterecek.

İlginizi çekebilir

Chevrolet Camaro “Resurrection”