reklamı kapat

POPÜLER

Baojun RS-3

Kompakt sınıfta yükseliş arayışı; Çinli Baojun RS-3 ile tanışın

Özellikle tasarım dinamikleri üzerinden ilgi çekme potansiyeli olan Baojun RS-3, Avrupalı rakiplerine karşı güçlü yanlara sahip.

Uzak Doğu pazarının lider ortaklıkları, her geçen süre içerisinde üzerlerine koyarak ileriye gitmeye devam ediyor. Özellikle elektrikli modellerle birlikte daha çok radarımıza girmeye başlayan ve LOG okuyucularının da ilgisini çeken bu yeni yüzleri önümüzdeki süreçte de ziyadesiyle göreceğiz. SAIC-GM-Wuling ortaklığının son ürünü olan Baojun RS-3, daha önceden de gördüğümüz çizgileri kompakt SUV sınıfında temsil etmeye hazırlanıyor. Ekim ayı itibarıyla Çin’de satışa sunulacak olan modelle ilgili ilk detaylar ise içten yanmalı motorların temel özellikleri üzerine şekillenmekte.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Baojun RS-3 hakkında detaylanan ilk özellikler

Baojun markasının son dönemlerdeki dikkat çekici tasarım karakterinin yapılan güncellemeler ile çok daha çekici hale geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle RS-3 ile birlikte daha da sportifleşen bu çizgilerin aracın pazar payındaki etkisine önemli katkı yapması bekleniyor. Toplamda 4.300 milimetre uzunluğa 1.750 milimetre genişliğe, 1.625 milimetre yüksekliğe ve 2.550 milimetre aks mesafesine sahip olan modelin aklımızda canlandırabilmek adına Volkswagen T-Roc’u referans almak mümkün. Bununla birlikte tasarım çizgilerinin aracı büyük gösterme konusunda ne kadar başarılı olduğu da ortaya çıkıyor aslında. Yerel basına yansıyan motor dinamikleri ise iki farklı benzinli üzerine yoğunlaşıyor. Bu kapsamda 1,5 litrelik atmosferik makinenin 103 beygir güçle gelirken 1,2 litrelik turbonun 128 beygirle gelmesi masada görünenler arasında karşımıza çıkmakta. Şimdilik fiyat detayları da açıklanmayan modelleri kısa süre içerisinde daha detaylı şekilde tekrar karşımızda göreceğiz.