reklamı kapat

POPÜLER

Baojun

Ucuz ve kullanışlı aile genişliyor; Baojun yeni elektrikli otomobilinden ilk detaylar

Son dönemlerde adını daha sık duymaya başladığımız Baojun, ucuz elektrikli otomobil ailesine yeni bir üye ekleyeceğini duyurdu.

General Motors‘un Uzak Doğu merkezli ortağı olarak akıllarımızda yer edinen Baojun, LOG okuyucularının da ilgi gösterdiği isimlerin başında geliyor. E100 ve E200 modellerinde uygun fiyat ve yüksek menzil ikilisini bir araya getirerek büyük beğeni toplayan Çinli markanın, SUV sınıfındaki diğer modelleri de tasarım karakteriyle geçer not almayı başarmıştı. Gelişmelerine sık sık yer verdiğimiz bölgenin bu önemli ismi önümüzdeki günlerde aileye yeni bir mini elektrikli eklemeye hazırlanıyor. Şimdilik NEV (yeni enerji aracı) olarak nitelendirilen model ebatları gereği E100’e benzerken, tasarım olarak ciddi farkları beraberinde getireceğini de net bir şekilde gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Baojun şimdilik teknik detay vermekten kaçınıyor

İki kişilik yolcu kapasitesi sunabilen bir araç olan “NEV” için henüz ismi belirlenmemiş bir otomobil olduğunu söylemek mümkün. Teknik özellikleri konusunda da şimdilik bir bilginin verilmediği modelin daha çok tasarımı konusunda birkaç şey söyleyebiliyoruz. Işıklandırmaları ve tampon yapısı gereği daha çok köşeli bir karakteri akıllara getiren aracın çift gövde rengiyle gelmesi de yine dikkat çeken detaylar arasında. NEV’de kullanılan kompakt jantların tasarımları da yine menzil kaygısı ön planda tutularak sürtünme katsayısını aşağıda tutma görevini üstlenecek. Önümüzdeki yıl içerisinde geleceği netleşecek olan modelin maksimum 270 kilometre dolaylarında menzile sahip olmasını bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

CANOO elektrikli otomobil