reklamı kapat

POPÜLER

Baojun E300

10 bin doların altına fiyatla 300 kilometre menzil; Baojun E300 asfalta çıktı

General Motors ve Uzak Doğu’nun en önemli üreticilerinden olan SAIC’i bir araya getiren modellerden birisi olan Baojun E300, satış için hazır.

General Motors ve Uzak Doğu’nun en önemli üreticilerinden olan SAIC’i bir araya getiren modeller, her geçen yıl daha da üzerine katarak yola devam etti. Geçtiğimiz yıllarda bu tarzda pek çok modeline yer verdiğimiz ortaklığın en ilgi göreniyse şehir için ulaşıma alternatif olarak lanse edile Baojun’du. Çin’de satışı gerçekleştirilen tam elektrik bu modeller teknik özelliklerinin yanında robotik tasarımlarıyla dikkat çeken markanın en yeni üyesiyle ise yıl başında tanışmıştık. Baojun E300 adıyla ürün gamına giriş yapan model bugün itibarıyla tüm dinamikleri üzerinden kullanıcılarla buluşuyor. 9.170 dolarlık başlangıç fiyatıyla gelen modelin sunduğu özelliklerse oldukça iddialı.

General Motors destekli Baojun E300 donanımlarıyla da dikkat çekiyor

E300 ve E300 Plus olmak üzere iki farklı versiyonla sunulan modelin her ikisinde de 31,9 kWh’lık batarya paketi sunuluyor. Araçlar bu sadeyede 305 kilometrelik menzil vadedebilecek seviyede. Hızlı şarj desteğinin olmasıyla da büyük ilgi görecek E300 ailesinin bataryasını sadece 1 saatte yüzde 80 seviyesine getirmek mümkün olacak. 220V kaynak üzerindense bu rakamlar 15 saatleri görüyor. Araçların elektrik motoru ise 53 beygir güç ve 150 Nm tork üretiyor. Bu rakamlar kullanıcıları maksimumda 100 km/s hıza çıkartmaya yetecek. Plus paketinin standarttan farklı olarak dört kişilik yolcu kapasitesi vadettiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araçların kompakt yapıları olmasına rağmen güvenliğine de ayrı bir özen gösterilmiş. yüzde 80 yüksek mukavemetli çelik malzemenin kullanıldığı E300 serisinde ve pillerde de ekstra koruma için aktif bir kapatma sistemi sunuluyor. Standart güvenlik özellikleri arasında elektronik denge kontrolü (ESC), ABS, hidrolik fren yardımı ve çift ön hava yastıkları bulunuyor. Donanım paketlerine göre değişmekle birlikte alüminyum jantlar, çok fonksiyonlu direksiyon, dijital gösterge paneli ve gerçek zamanlı navigasyon gibi donanımlar da listede kendisine yer buluyor.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9