reklamı kapat

POPÜLER

Hongqi H9

Detaylarıyla hayranlık uyandırıyor; “Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9 için yeni görseller [Video]

Tasarımsal ince detaylarıyla Avrupa’daki kullanıcıların bile dikkatini çeken Hongqi H9, ortaya çıkan görselleriyle bu ilgiyi artırıyor.

Hafta içerinde düzenlenen tanıtım etkinliğiyle birlikte ilk detaylarını sizlerle paylaştığımız Hongqi H9 ile ilgili artık daha geniş kapsamlı bilgilerden bahsedebiliyoruz. Etkinliğe katılan dünya basınından kaynakların çektiği görsellerle birlikte destekleyebileceğimiz bu bilgilerle, araca olan ilginizin bir kat daha artma ihtimali de olduka yüksek. Çin’in en eski üreticilerinden birisi olan Hongqi’nin Mercedes E-Serisi ve BMW 5 Serisi gibi modellere rakip olarak asfalta indireceği H9, tasarımsal detayları ve ince işçilikleriyle kendisine hayran bırakıyor. Bazı noktalarıyla rakiplerinden kopyalanmış gibi hissettirse de, H9’un kendine has nitelikleri de asla yabana atılmamalı. 5,2 metre uzunluğa ve 3 metrenin üzerinde aks mesafesine sahip olduğunu gördüğümüz modelin kokpitindeki yaşam alanı da aynı paralellikte iyi derecede.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hongqi H9 iki farklı motorla tercih edilebilecek

Tanıtımın ardından merak edilen teknik detaylarla ilgili artık elimizde daha fazla bilgi var. Kaputunun altında 2.0 litre dört silindir ve ve 2.0 litrelik V6 seçenekleri ilk olarak dikkat çekiyor. Markanın paylaştığı verilere göre 2.0 litrelik makine 252 beygir güç ve 380 Nm torkla hizmet ediyor. Altı silindirle birlikte ise işler 272 beygir güç ve 400 Nm tork seviyesine çıkmakta. Standart olarak arkadan itişli bir altyapıyla gelen aracın 0’dan 100’e hızlanması ise 8 saniye bandında. LED Matrix ışıklandırma grubu, ahşap kaplama, deri döşeme ve otonom sürüş teknolojilerini üzerinde taşıyan H9’un satış süreci de kısa süre içerisinde başlayacak.