reklamı kapat

POPÜLER

“Çinli Rolls-Royce” ölçüleri artırdı; Hongqi H9+ ile tanışın

Standart paketin tanıtımının üzerinden geçen 6 aylık sürecin ardından yüzünü göstermeye başlayan Hongqi H9+, ülkenin bu zamana kadar üretilmiş en lüks otomobili olmaya aday.

2020’nin ilk günlerinde resmi tanıtımı gerçekleştirilen Hongqi H9, Çin pazarında gördüğümüz modeller arasında en akılda kalıcılarından birisi oldu. LOG okuyucularının da büyük ilgi gösterdiği modelin Rolls-Royce ile olan benzerliği, ona küresel çapta “Çinli Rolls-Royce” lakabını da getirdi. Aslında bu durum H9’un sadece tasarımı değil kaliteli işçiliğiyle de doğru orantılı. Aracın dışı kadar içerisinde de kullanılan dinamikler, Avrupa’nın amiral gemisi modellerine göz kırpar seviyede. Hongqi H9+ da bu dinamikleri artırılmış aks mesafesiyle daha geniş bir kullanıcı deneyimiyle asfalta yansıtmaya hazırlanıyor. Aracın ortaya çıkan ilk görselleri de, tasarımın da etkisiyle boyutları kadar etkileyiciliği de bir üst noktaya taşıyacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hongqi H9+ teknik dinamikleriyle standart modelle aynı yapıda olacak

Araçla ilgili Çin merkezli kaynaklara baktığımızda, bu versiyonun standart normal modelden 40 santimetre daha uzun olabileceği üzerine veriler karşımıza çıkıyor. Üretim adetlerinin standart modele göre daha az olması beklenen H9+, üst seviye yöneticilerin de radarına girecek gibi görünüyor. Modelin kaputunun altında ise iki farklı motor seçeneği ön planda. Giriş seviyesinde yer alan 2.0 litrelik dört silindirli motor yaklaşık 250 beygir güç ve 380 Nm torkla geliyor. Bir üst pakette ise süperşarj destekli 3.0 litrelik altı silindirli motor yaklaşık 270 beygir güç ve 400 Nm torkla tercih edilebilecek.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9