reklamı kapat

POPÜLER

Hongqi H9

“Çinli Rolls-Royce” tanıtıldı; karşınızda ilk detaylarıyla Hongqi H9

Gerek tasarımı gerekse özellikleriyle “Çinli Rolls-Royce” rozetini sonuna kadar hak eden Hongqi H9, amiral gemisi rolünü de kolaylıkla yürütecek.

LOG içerisinde sizlerle değerlendirdiğimiz pek çok Uzak Doğu merkezli üretici, birkaç yıl içerisinde küresel bazda adından söz ettirecek işlere imza attı. Ağırlıklı olarak elektrikli modeller üzerinden karşımıza çıkan bu gelişmeler arasından sıyrılan bir tanesi ise 2018 içerisinde gerçekleşti. Çin’in premium otomobil üreticisi Hongqi’nin Rolls-Royce’un tasarımcısı Giles Taylor’ı kadrosuna katarak elde ettiği şöhret, bugün burada o beklediğimiz “dünya genelinde ses getirme” seviyesine çıkıyor. Düzenlenen özel bir etkinlikle birlikte tanıtılan Hongqi H9, Taylor’ın geldiğini gerçek anlamda hissettiren ilk proje olarak da nitelendirilebilir. Aslında bu durum “Çinli Rolls-Royce” rozetinin en çok H9’a yakıştığının da net bir göstergesi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hongqi H9 hakkında netleşen detaylar

Önümüzdeki saatlerde daha net detaylarını da sizlerle paylaşacağımız H9 için şu anda resmi görsellere ve teknik özelliklere ilk bakış vakti. Doğrudan bir limuzin olarak lanse edilen aracın motor bölümünde 3.0 litrelik altı silindir benzinli makine görev yapacak. Modelin teknolojik destekleri ise otonom sürüş seviyesinin üçüncü seviyeye göz kırpışına vesile olacak. Belirli oranda kontrolü tamamen kendi üzerine alan H9’un kokpitinde ise dış tasarımı destekleyen bir yapı karşımıza çıkıyor. Direksiyon simidi tasarımıyla aklımıza Bentley’i getiren modelde premium kalite deri malzemeler, ahşap detaylar ve zarif bir konsol tasarımı dikkat çekiyor. Bu yıl içerisinde satışlarına başlanılması beklenilen H9’un daha detaylı özellikleri için LOG.com.tr’yi takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Rolls-Royce imzalı şampanya kutusu