reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Yaris

Toyota Yaris merkezli kompakt SUV için tanıtım tarihi ilk detaylar

Markasının SUV ürün gamında giriş seviyesi olarak asfalta inecek olan Toyota Yaris merkezli model, motor dinamikleri ve altyapını da buradan alacak.

Kullanıcıların ilgisi doğrultusunda günümüz itibarıyla otomobil dünyasının yükselişte olan nadidesi SUV sınıfından başkası değil. İlgi arttıkça üreticilerin de 5 yıl gibi kısa bir süre ürün gamlarında özellikle kompakt modellerle ne denli şekillendirdiğine şahit olmaya devam ediyoruz. Öyle ki günümüzde artık çok daha sık konuşmaya başladığımız elektrik piyasasına giriş olarak da SUV modelleri ön planda tutuluyor. Hyundai i20 ve Ford Fiesta örnekleri ise bizlere bu felsefenin B segmentine olan etkiyi gösteriyor. Toyota Yaris de 2020 içerisinde bu rüzgara kapılanlar arasındaki yerini almak için gün sayıyor. C-HR‘ın altında konumlandırılmak üzere geliştirilen Yaris altyapılı bu modelin tanıtımı için de çok fazla zaman kalmışa benzemiyor. Basına yansıyan ilk raporlar bu yılın ikinci yarısını gösteriyor.

Toyota Yaris ebatları SUV için de referans olabilir

Rakiplerini ve üzerine oluşacağı altyapıyı düşündüğümüzde ailenin bu yeni üyesi için bazı çerçeve çizgilerini şimdiden çekebiliyoruz. Ebatsal olarak 4 metrelik uzunluk dolaylarında seyretmesini beklediğimiz aracın ismi de şu anlık merak listemizde üst sıralarda yer alıyor. Markası için bu sınıfta bir ilk olarak da tarihe geçecek aracın mimarisi ise yeni Yaris’te kullanılan GA-B olacak. Dört tekerlekten çekiş desteğini sunmasını beklemediğimizi ve motor bölümünde doğrudan hibrit olarak karşımıza çıkması da yine bizi şaşırtmayacak noktalar arasında. Yine halihazırdaki ürün gamı gereği 1.0 litrelik üç silindir ve 1,5 litrelik makineleri de kaputun altında görmeyi bekliyoruz. Sadece Avrupa pazarı için düşünülen modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

2019 Toyota Corolla çarpışma testi