reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 120 Hz

Samsung Galaxy S20 ailesi için çok ama çok kötü iddia!

Samsung Galaxy S20 ailesi için gerçekten çok ama çok kötü bir iddia ortaya atıldı. Eğer bu doğru çıkarsa, modeller 2020’ye büyük bir eksikle başlıyor.

11 Şubat 2020 tarihinde Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modelleriyle tanışıyoruz. İşte bu merak edilen aile için biliyorsunuz ortak olarak 120 Hz Super AMOLED ekran üstüne kuruluyor haberleri geliyordu. Bu konuda birden fazla kaynaktan doğrulama gelmiş, 60 Hz’den 90’ı atlayarak 120 Hz’e çıkan Samsung modelleri bekleyenleri sevindirmişti. Dinamik olarak çalışacak yani pil tasarrufu adına sadece ihtiyaç durumunda 120 Hz’e çıkabilecek denilen telefonlar, çok akıcı bir deneyim sunacak diye çok sevindiriyordu. Ancak bu durum böyle olmayacak gibi duruyor. Çünkü firmaya yönelik sağlam kaynak Ice Universe, daha önceki 120 Hz açıklamaları tersine döndüren yeni bir paylaşımda bulundu. Kaynağa göre Galaxy S20 ailesi firmanın diğer modelleri gibi yine 60 Hz ekranla geliyor. Burada en azından 90 Hz sunması istenen ancak bunu da yapmayacak gibi görünen Samsung, yeni modelleriyle 2020’ye bir adım geriden başlayacak gibi görünüyor. Henüz yüzde 100 kesinleşmeyen ancak yine de doğruluk payı çok ama çok yüksek olan bu detay, gerçekten üzücü görünüyor. 60 Hz ile 120 Hz arasında akıcılık açısından çok ciddi bir fark bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra en çok dikkat çekecek model konumunda

Çünkü bu model diğerlerinden farklı olarak merkezinde 108 megapiksel ana kameranın yer aldığı beşli bir arka kamera kurulumuyla geliyor. Bu kurulumun merkezinde ISOCELL Bright HM1 adına sahip ve bu modele özel olarak tasarlanmış 108 megapiksel sensör yer alıyor. Ancak beşli kurulumda en çok kare formuyla fark yaratan periskop kamerası dikkat çekiyor. Bunun Ultra modele 5x optik zoom ve 100x dijital zoom getireceği biliniyor. Buna ek olarak modelin arkasında 3D ToF sensörü ile ultra geniş açı kamera da bizleri bekliyor. Bir de makro yani yakın çekime özel kamera taşıyabileceği düşünülen Galaxy S20 Ultra, 8K 30 fps video çekecek ve 5.000 mAh pil taşıyacak sızıntıları da alıyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin gelişmiş tablet modeli