reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 ailesinden gelen üzücü 120 Hz haberi!

Üç farklı amiral gemisi modelden oluşan Samsung Galaxy S20 ailesinin 120 Hz’i yüksek çözünürlükte sunamıyor olmasıyla alakalı kötü bir haber var.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modellerinde bildiğiniz üzere 120 Hz destekli bir ekran bulunuyor. Bu ekran 120 Hz yenileme hızını WQHD (3200×1400 piksel) çözünürlükte değil sadece FHD+ çözünürlükte sunuyor. Yani kişilerin 120 Hz’in keyfinden yararlanabilmek adına çözünürlüğü azaltması gerekiyor. Teknoloji devi daha önce WQHD çözünürlükte 120 Hz için aktif olarak çalışıyor denilmişti. Firmanın bunun için bir güncelleme göndereceği aktarılmıştı. Ancak bu güncelleme şimdiye kadar gelmedi. Yeni bilgiler ise güncellemenin hiçbir zaman gelemeyebileceğini gösteriyor. Çünkü cihazlarda DDIC için tek MIPI hattı kullanıyor. Bu yüzden de ekranların WQHD + 120 Hz için donanımsal bir limite takıldığı aktarılıyor. Bağlantılı olarak da firmanın bu donanımsal limiti yazılımsal olarak aşması mümkün görünmüyor deniyor. Bu da gerçekten kötü ve cihazların sahipleri için çok üzücü görünüyor. Kapılar henüz tamamen kapalı değil ancak Samsung’un bunu Samsung Galaxy S20 serisi özelinde yazılımsal olarak aşması büyük sürpriz olur deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 ailesi biliyorsunuz bu konuda çok ama çok fazla eleştirildi

Günümüzde yüksek çözünürlükte 120 Hz sunan amiral gemileri bulunuyor ve Galaxy S20’lerin bu konuda geride kalması gerçekten kötü duruyor. 120 Hz gerçekten genel deneyimi ciddi şekilde değiştiriyor. 90 Hz’e oranla akıcılığı ciddi şekilde değiştiren yüksek yenileme hızı, artık telefonlarda aranan bir numaralı detaylar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

90 Hz ekrana sahip Huawei P40 Pro ile tanışın