reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 ailesinden beklenen güzel haber geldi

Üç farklı amiral gemisi modelden oluşan Samsung Galaxy S20 ailesinden 120 Hz konusunda beklenen / umut edilen güzel haber geldi.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modellerinde artık herkesin bildiği üzere 120 Hz destekli bir ekran bulunuyor. Bu ekran kısaca hatırlatmak adına 120 Hz yenileme hızını WQHD (3200×1400 piksel) çözünürlükte değil sadece FHD+ çözünürlükte sunuyor. Yani kişilerin 120 Hz’in keyfinden yararlanabilmek adına çözünürlüğü azaltması gerekiyor. Bu durum fotoğraf ile gösterildiği üzere kaliteyi düşürüyor. Ancak ailenin 120 Hz sorunu yakında çözülüyor. Galaxy S20 ailesinin hemen hemen tüm sızıntılarına yapan Max Weinbach‘e göre teknoloji devi, WQHD 120 Hz için aktif olarak çalışıyor. WQHD’de 120 Hz sunmak adına yazılım optimizasyonları gerçekleştirdiği aktarılan Samsung, Weinbach’e göre beklenen güncellemeyi 1 ila 3 ay içerisinde herkes için indirmeye sunacak. Ancak bu zaman diliminin kesin olmadığını mutlaka belirtmek gerekiyor. Daha önce de telefonlarda WQHD çözünürlükte 120 Hz’i açacak bir firmware geliştirdiği söylenen Samsung, bu konuda artık yüzde 100 bir adım atıyor. Firmanın bu konuda kişilere bir dinamik mod sunacağı da biliniyor. Dinamik mod duruma göre otomatik olarak 60 Hz ile 120 Hz arasında geçiş sunabiliyor. Ancak Samsung Galaxy S20 sahiplerine sürekli olarak WQHD 120 Hz seçeneğini de sunulacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 ailesinin genel olarak çok ses getirdi

Burada özellikle Galaxy S20 Ultra dikkat çekiyor. Çünkü telefon hem devasa olması hem de 100x zoom sunan kamerasıyla oldukça öne çıktı. Ancak modelin oldukça yüksek bir fiyatı bulunuyor ve bu açıdan sadece en iyisini isteyenlere hitap ediyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu ile tanışın