reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip 2

13.499 TL’lik Samsung Galaxy Z Flip modelinden önemli başarı

Samsung Galaxy S20 ailesinden daha çok ses getiren Samsung Galaxy Z Flip, anavatanında önemli sayılacak bir başarıya imza attı.

Samsung Galaxy Z Flip, Samsung’un Galaxy Fold sonrasında tanıttığı ikinci katlanabilir telefon modeli oldu. Dikey katlanabilir yapıyı benimseyen telefon, başlıkta da belirttiğimiz üzere 13.499 TL gibi çok yüksek bir fiyat etiketine sahip. Yurt dışında da çok pahalı bulunan telefon, gelen bilgiye göre Güney Kore merkezli ilk stoğunu sekiz saatten kısa bir süre içerisinde tüketmeyi başarmış durumda. Yaklaşık olarak 900 telefondan oluştuğu aktarılan ilk satış, böyle pahalı bir model için iyi bulunuyor. Bunun ön sipariş üstünden yapılan ilk stok satışını olduğunu da belirtmek gerekiyor. Modelin normal satışı başladığı zaman çok daha fazla talep göreceği aktarılıyor. Bu da Samsung için güzel görünüyor. Samsung Galaxy Z Flip genel olarak fiyat haricinde olumlu geri dönüşler alıyor. Sadece birçok kişi ekrandaki katlama yerinden şikayet ediyor. Ekran üstü cama rağmen ek yeri kendisini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip teknik özellikleri şöyle

Telefon 6,7 inç 2636×1080 piksel Dinamik AMOLED esnek ekran üstüne kuruluyor ve gücünü Galaxy S20 ailesi gibi güncel Snapdragon 865 değil 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 Plus ile 8 GB RAM‘den alıyor. 256 GB dahili depolaması bulunan Galaxy Z Flip, maalesef microSD üzerinden artışa izin vermiyor. Arkasında 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel F1.8 geniş açı olmak üzere çiftli kamera, önünde ise 10 megapiksel F2.4 selfie kamerası taşıyan katlanabilir telefonun, dışındaki sAMOLED bilgi ekranı ise 1,05 inç boyutunda ve 300×116 piksel çözünürlükte. İki parçadan oluşan toplam 3.300 mAh pil üstüne kurulan telefon, kablo üstünden 15W hızlı şarj yanında 9W kablosuz şarj desteğine de sahip.

İlgili Video