reklamı kapat

POPÜLER

iPad Apple

12 inçlik iPad Pro’nun tanıtım tarihi ortaya çıktı

Apple’ın önümüzdeki ay bir etkinlik gerçekleştireceği ve bu etkinlikte iPhone 9’u tanıtılacağı konuşuluyor. iPhone 9 etkinliğinde Apple imzalı yeni iPad’in de görücüye çıkacağı iddia ediliyor. Yeni iPad için gerim sayım başladı.

Tabletin 3D ToF kamera sensörüyle geleceği belirtiliyor. Kamera tasarımının iPhone 11 ailesiyle benzer olmasını beklediğimiz yeni iPad modelinde 3D ToF sensörünün artırılmış gerçeklik uygulamalarında kullanıcılara yardımcı olacağı söyleniyor. 3D ToF sensörün ayrıca nesnelerin boyutlarını ölçmeye de imkan tanıyacağını belirtelim. Apple’ın arka kamerada kullanacağı 3D ToF sensörü iPhone 12 ailesinde de kullanmayı planlıyor.  Apple’a yakın kaynaklardan Digitimes, yeni iPad’in 12 inç ekran boyutuna sahip olacağını ifade ediyor. Apple’ın şu anda 11 inç ve 12,9 inçlik iPad Pro modellerini sattığını belirtmekte yarar var. Şirketin iPad Pro ekranında bir değişiklik yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor. Daha güçlü bir işlemciye sahip olmasını beklediğimiz tablette kamera performansının da daha iyi olacağı konuşuluyor. Tabletin diğer özellikleri ise ne yazık ki açığa çıkmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yeni iPad modelini ne zaman piyasaya sunacak?

Apple’ın yeni tabletini bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunma arzusu olsa da tabletin çıkış tarihi Corona virüsü sebebiyle ertelenebilir. Digitimes, üretimin ayda yaklaşık 3 milyon adede ulaşacağını tahmin ediyor. Cihazın satış fiyatına dair henüz bir dedikodu bulunmasa da tabletin fiyatının daha önceki modelle benzer olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Bu da Samsung’un en yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip